Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün185
DünDün537
Bu HaftaBu Hafta2470
Bu AyBu Ay7649
ToplamToplam1346670

Balkan Televizyonları Zirvesi Bursa'da Gerçeleştirilecek

tekrumelitvBursa Büyük Şehir Belediyesi ile TİKA’nın katkılarıyla, Tek Rumeli Televizyonu ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği organizatörlüğünde 8-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Bursa’da ‘Balkan Televizyonları Zirvesi’  gerçekleştirilecektir.

Devamını oku...

Gençlik Sohbetleri'nin Konuğu Mehmet Koca

davetBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Gençlik Kollarının 27.02.2016 tarihinde gerçekleştireceği Gençlik Sohbetleri'nin konuğu Araştırmacı/Yazar Mehmet Koca olup konusu Batı Trakya Tarihi'dir. Herkes davetlimizdir. 

Devamını oku...

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü ve İzmit Şubesinin Ziyareti

muftu ve izmit 2

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, dernek merkezinde Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, BTTDD İzmit Şubesi Yönetim Kurulu ile Kadın ve Gençlik Kolları üyelerini ağırladı.

Devamını oku...

29 Ocak Milli Direniş Günü Bursa'da Anıldı

29 Ocak (5)

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi ve Gençlik Kolları ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği geceye Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Avrupa Batı Trakya Türkleri Federasyonu Kurucu Genel Başkanı Cafer Alioğlu,Gümülcüne Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda siyasi parti ve  sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticisi,Batı Trakya Türkleri İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur ve yönetim kurulu,kadın  ve gençlik kolları ile Bursalılar yoğun ilgi gösterdi.

Devamını oku...

DEB Partisi Genel Başkanın'dan Derneğimize Ziyaret

DEB Ziyaret (2)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve parti yönetimini ağırladı.  Ziyarette konuşan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Köse, “Yunanistan’da hükümetler değişse de Batı Trakya politikası değişmiyor” dedi.

Devamını oku...

AB Proje Ofisinin Derneğimize Ziyareti

ab ofisiYıldırım Kaymakamlığı AB Proje Ofisi Koordinatörü Sn.Levent Yazıcı ve proje uzmanı Sn.Serkan Gümüş derneğimizi ziyaret etti.

Devamını oku...

IRCICA Osmanlıca Eserleri Dijital Ortama Aktarıyor

ircicaİslam İşbirliği Teşkilatı‘nın alt kuruluşu olan, İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Dünyadaki tüm Osmanlıca kaynakları Osmanlıca OCR yazılımı ile elektronik ortama aktarıyor. Yıldız Sarayı’ndaki merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan IRCICA Genel Direktörü Doç. Dr. Halit Eren “Ülkemizin web tabanlı ilk sayısal kütüphanesi olan IRCICA Farabi Sayısal Kütüphanesi’nde, dünyada ilk kez gerçekleştirilen Osmanlıca OCR yazılımı ile sadece Türkiye’ye değil Osmanlı’nın hüküm sürdüğü tüm coğrafyalara ait gizli kalmış belgeler ve kaynaklar gün yüzüne çıkacak” dedi. 

Devamını oku...