Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün268
DünDün455
Bu HaftaBu Hafta2516
Bu AyBu Ay13867
ToplamToplam1243001

Gümülcine Türk Gençler Birliği Ziyareti

gençler birligi

Dernek Başkanımız Şükrü Köse Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan'ı ziyaret etti. 

Ramazan Bayramlaşması 2015

bayramlasma2015

Tüm Hemşehrilerimizin Mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimizle kutlar, sağlık ve mutluluk getirmesini niyaz ederiz.

Bayramlaşma Törenimiz 17.07.2015 CUMA (Bayramın 1.Günü) Saat:16.00'da Mimar Sinan Kafede yapılcaktır.

Adres: Mimarsinan Mah. 2.Mart Sk. Mimarsinan Parkı İçi (Şevket Yılmaz Hastanesi Üstü)

İrtibat:251 17 14  - 0532 593 0103

Bursa'dan Üç Batı Trakya'lı TBMM'de

7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleşen Genel Seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre Bursa'dan partileri tarafından aday gösterilen üç Batı Trakya'lı 25. Dönem Milletvekili olarak seçildi.  

Devamını oku...

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi'nin 54.Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

logoBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi'nin 54.Dönem Olağan Genel Kurulu 24.05.2015 tarihinde İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Binasında gerçekleştirildi.

Devamını oku...

E-İkamet Başvuruları Alınmaya Başladı

eikametGöç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yabancılara ait iş ve işlemlerin daha hızlı yerine getirilebilmesi ve Türkiye’de yaşayan yabancıların ikamet izni başvurusu ve ikamet izinleri arası geçiş başvurusu yapabilmeleri ile ikamet izinlerini internet üzerinden uzatabilmesi için hazırlanan “e-ikamet” adlı yeni sistem bugün itibari ile hizmete sunuldu.

Devamını oku...

Domruköy Mevlidine Bursa Başvaizlerimizden Mehmet Kutlay ile Muhammed Döner hocalarımızla birlikte katılım sağlandı.

Takriben Kırk yıldan bu yana geleneksel olarak düzenlenen Domruköy mevlidine bu yılda ilgi gayet güzeldi. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin girişimleriyle, Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü’nün daveti üzerine Bursa Ulucami Baş Vaizi Mehmet Kutlay ile Bursa Başvaizlerinden Muhammed Döner hocalarımız, şubemiz ikinci başkanı Av.Nurullah Murat,  yöneticimiz İbrahim Çakır’la birlikte Domruköy mevlidine iştirak etti.

Devamını oku...

Kutlu Doğum Programı 2015 Davet

kutludogum 2015

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubemiz ile Batı Trakya Çiftehavuzlar Lokalimizin Kutlu Doğum Haftası Vesilesiyle düzenlediği Kur’an-ı Kerim ziyafetine

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

Yer: Çiftehavuzlar Mah. Süleymaniye Camii ve Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Meydanı (Fertur İlköğretim Okulu yanı)

Tarih: 26 Nisan 2015 - Pazar Saat: 13.30

 

 

İrtibat:0532 761 46 20