Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün188
DünDün530
Bu HaftaBu Hafta3824
Bu AyBu Ay15175
ToplamToplam1244309

Gümülcine Yenicemahalle Camiine Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz.

camiGümülcine Yenicemahalle Camii 17 Nisan Cuma sabahı saat : 04.00-05.00 sıralarında çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale gelmiştir. Edindiğimiz bilgilere göre kundaklanma ihtimali üzerinde durulduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Devamını oku...

Ankara TBMM Ziyaretimiz

meclis2015

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun davetlisi olarak Ankara’ya giden Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Kurulu, bir takım ziyaretlerde bulundular. BTTDD Bursa Şubesi heyeti ilk olarak Ankara’da mimari estetiğiyle göze çarpan ve 19 Nisan 2013 tarihinde ibadete açılan Diyanet İşleri Başkanlığı Ahmet Hamdi Akseki Camii’ni ziyaret etti.

Devamını oku...

Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı'nın Ziyareti

ak-osmangazi

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz ve beraberindekiler, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ağırlandı.

Devamını oku...

Ak Parti Milletvekili A.Adayı Ziyaretleri

a-adayi (2)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, geçtiğimiz günlerde AK Parti Bursa Milletvekili Aday Adayları’ndan Mustafa Yavuz ve Numan Şeker’i ağırladı. Samimi ve karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen ziyaretlerde, 7 Haziran Seçimleri’ne yaklaşılan süreçte gerçekleştirilen çalışmalar ele alınarak fikir alışverişinde bulunuldu.Dernek merkezinde gerçekleştirilen toplantıda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve Yönetim Kurulu üyeleri yer alırken, AK Parti Milletvekili A.Adayları’ndan Mustafa Yavuz ve Numan Şeker de seçim öncesi gerçekleştirdikleri çalışmalar ve 7 Haziran’da elde edecekleri sonuçlar doğrultusunda uzun soluklu olarak hayata geçirmeyi  ve hedefledikleri  çalışmaları gün yüzüne taşıdılar.

Devamını oku...

Sınırları Aşan Buluşma

istanbul saglik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda, Batı Trakya ve Türkiye’de yaşayan sağlık mensupları ile Türkiye Cumhuryeti Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu 7 Mart 2015 tarihinde bir araya geldi. Türkiye Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, 7 Mart Cumartesi günü Türkiye ve Batı Trakya’da yaşayan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tarafından ulaşılan ve davet edilen 400 cıvarında sağlık çalışanlarıyla İstanbul Sheraton Otel’de biraraya geldi. Şubemizi temsilen Dernek Başkanımız Şükrü Köse katıldı.

Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet'in Ziyareti

kozlukebir (2)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve yönetimi, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ve beraberindeki heyeti ağırladı.BTTDD Bursa Şubesi merkezinde gerçekleştirilen toplantıda BTTDD Başkanı Şükrü Köse ve yönetimi yer alırken, Kozlukebir Belediyesi’nden ise Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Meclis Başkanı Mehmet Arnavut, Başkan Danışmanı Salih Ali ve Başkan Yardımcılarından; Sinan Ahmet, İsmail Molla, Yusuf Salih ve Ahmet Kasap hazır bulundu.

Devamını oku...

Balkan Araştırmaları Merkezi'nin Ziyareti

bamer (2)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Balkan Araştırmaları Merkezi üyelerinin ziyaretine ev sahipliği yaptı. Ziyarette konuşan BTTDD Başkanı Şükrü Köse Balkan Araştırmaları Merkezi üyelerine bu nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti. Genç hemşehrileriyle tanışmaktan mutluluk duyduğunu belirten Köse iletişimin sürekli olması dileğinde bulundu. Köse: “Biz Balkanlarda inançlarımızla var olduk. Maddi ve manevi tüm değerlerimizle orada varoluşumuzu muhafaza ettik.

Devamını oku...