Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün182
DünDün537
Bu HaftaBu Hafta2467
Bu AyBu Ay7646
ToplamToplam1346667

Gençlik Kollarımızdan Bursa Gezisi

gençlik gezi (2)

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubemizin Gençlik Kolları gençleri Bursa tarihi ile buluşturdu. Gençlik Kollarımızın düzenlemiş olduğu Bursa içi müze gezisi enerji, tekstil ve göç müzeleri ziyareti ile başladı devamında Buttim Bilim ve Teknoloji Merkezi, Karagöz Müzesi, Süleyman Çelebi, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri ziyareti ile devam etti. Programın sonunda ise Kent Müzesi ve Irgandı Köprüsü ziyaret edildi. 

Devamını oku...

DEP Partisi Genel Merkezine Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz

deb-06Batı Trakya Türklerinin hukuk çerçevesinde sürdürdüğü haklı mücadelesi, hiçbir güç veya unsur tarafından yolundan çıkartılamayacak ve karalanamayacaktır.

Devamını oku...

Dr. Mehmet Müezzinoğlu Sağlık Bakanlığı görevine devam ediyor

http://www.bttdd.org.tr/images/news/dr-mehmet-muezinoglu-saglik-bakanligi-gorevine-devam-ediyor-322.jpgCumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından onaylanan 64. Dönem Bakanlar Kurulu Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklandı.

Devamını oku...

Bursa'dan Aday Gösterilen İki Batı Trakyalı TBMM'de

1kasımvekil

1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleşen 2015 Genel Seçimlerinde Bursa'dan tekrar aday gösterilen iki Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği üyesi 26. Dönem Milletvekili olarak seçildi.  

Devamını oku...

Bttdd Bursa Şubesi CHP Heyetini Ağırladı

-          2Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyetini ağırladı. Dernek merkezinde gerçekleşene ziyarette konuşan BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Köse, 1 Kasım seçimlerinin huzur içinde geçmesini dileyerek, “BTTDD olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için en hayırlı ve güçlü sonuçların sandıktan çıkmasını temenni ediyoruz” dedi.BTTDD Bursa Şubesi’nde gerçekleşen ziyarete, CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız’ın yanı sıra CHP Bursa Milletvekilleri; Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve CHP Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Şenyurt katıldı.

Devamını oku...

Kurban Bayramlaşma Programımız

Kurban2015 (4)

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Mimar Sinan Parkı’nda geleneksel bayramlaşma törenini yoğun katılımla gerçekleştirdi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, MHP Bursa Milletvekili  Tevfik Topçu, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, muhtelif  STK Başkanlarının ve Batı Trakyalıların yoğun katılımlarıyla gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde açılış konuşmasını yapan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, terör olaylarından duydukları  üzüntüyü dile getirdi. 

Devamını oku...

Seçimde Batı Trakyalıları Sandıkla Buluşturuyoruz

20 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan Yunanistan Parlamento seçimleri için Anavatanda yaşayan Batı Trakya Türkleri oy kullanmaya gidiyor.

Devamını oku...