Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün40
DünDün524
Bu HaftaBu Hafta1077
Bu AyBu Ay12428
ToplamToplam1241562

Şakir Emin'i ofisinde ziyaret ettik

şakir

'Birlik ve beraberliğimizi korumalıyız'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, halen AK Parti Yıldırım İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kutay İnşaat'ın sahibi İnşaat Mühendisi Şakir Emin'i ofisinde ziyaret etti. Sıcak buluşmada, birlik ve beraberlik vurguları dikkat çekti.

Devamını oku...

Cem Kürşad Hasanoğlu'nu ziyaret ettik

hasanoğlu

Önemli konular masaya yatırıldı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

Başbakan Yardımcısı olarak Batı Trakya'da

hakan 1

Memleketinde büyük coşku ile karşılandı

Batı Trakya Türk Azınlığı, Anavatan Türkiye'de Başbakan Yardımcılığı görevine kadar yükselmeyi başaran hemşehrisi Hakan Çavuşoğlu'nu ağırlamanın gururu yaşadı.
Batı Trakya Türklere Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi eski başkanlarından olan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yunanistan'daki resmi ziyaretinin son iki gününü Batı Trakya'ya ayırdı. Çavuşoğlu, Atina temaslarının ardından geçtiği Batı Trakya'da hemşehrileri tarafından büyük coşku ile karşılandı.

 

Devamını oku...

Rusya ile krizi çözen üyemiz Çağlar'a büyük onur

caglar

Putin Kremlin Sarayı'nda 'Devlet Nişanı' verdi

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizini çözen isim olarak tarihe geçen Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar, Rusya lideri Putin tarafından 'Devlet Nişanı' ile ödüllendirildi.

Devamını oku...

Batı Trakyalı gençlere Görükle'de yer arayışı

h1

Bozbey: Elimden geleni yapmaya hazırım

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, bir grup yönetici ve Gençlik Kolları üyesi ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i makamında ziyaret etti. Eminlatif, Bozbey'e kabulünden dolayı teşekkür etti.

Devamını oku...

Uzun süreli ikamet sürecinde yakın takibimiz sürüyor

GOC

Üniversiteli gençler için kolaylık istedik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Göç İdaresi Bursa İl Müdürü Aydın Ağzıkuru'yu makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

Müezzinoğlu 29 Ekim'de BTTDD Bursa Şubesi'nde

muezzin 2

'En büyük ihtiyacımız birlik ve bareberlik'

Sağlık ve Çalışma Eski Bakanlarından Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, ''En büyük ihtiyacımız birlik ve beraberlik'' dedi.
Müezzinoğlu, Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı 29 Ekim'de, üyesi olduğu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamını oku...