Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün113
DünDün513
Bu HaftaBu Hafta626
Bu AyBu Ay9073
ToplamToplam1332660

Büyükşehir Belediyesi'nde sıcak kabul

ak1

Başkan Aktaş'tan günün anısına selfie

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve bir grup dernek yöneticisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

'29 Ocak Milli Direniş Günü'nü Çanakkale'de andık

c2

Mehmetçiğe destek Çipras ve Kammenos'a çağrı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Kardak Kayalıkları'na çelenk bırakmak isteyen, ancak Türk Deniz Kuvvetleriyle gemi ve helikopterlerinin engellediği Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos ve Aleksis Çipras'ı komşuları ile iyi geçinmeye ve Batı Trakya Türklerine haklarını vermeye davet ederken,  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı' harekatına tam destek verdiklerini açıkladı.
Yunanistan'daki Batı Trakya Türk Azınlığı'nın, baskılara ve saldırılara karşı başlattığı ve bugün '29 Ocak Toplumsal Dayanışma ve Milli Direniş Günü' olarak andıkları günün 30. yıldönümünde Çanakkale Şehitlik Abidesi önünde buluştu. Ellerinde Türk ve tarihteki ilk 'Türk Cumhuriyeti' olan Batı Trakya Türk Cumhuriyeti'nin bayrakları olan 600'ü aşkın Batı Trakyalı, Atatürk posteri ile 'Batı Trakya'daki Türk Varlığını, Geleceğimizi ve Afrin'de Kahramanca Mücadele Eden Mehmetçiklerimizi Selamlıyoruz' yazılı pankartlar açtı.

Devamını oku...

Kadın Kolları'ndan Dündar'a ziyaret

 

kadınlarrr

Başkan'a destekleri için teşekkür ettiler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Zeynep Güler başkanlığındaki Kadın Kolları Üyeleri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı makamında ziyaret etti. Zeynep Güler, Dündar'a bugüne kadarki etkinliklere katkılarından dolayı teşekkür etti ve 24 Şubat'ta yapmayı planladıkları programla ilgili bilgi verdi. Aynı zamanda BTTDD Bursa Şubesi eski Başkanlarından olan Mustafa Dündar da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, BTTDD Bursa Şubebi'ne ve Kadın Kolları'na desteklerinin süreceğini ifade etti.

Junioshow Fuarı'nı gezdik

fuar1

Fuarda hemşerilerimize 'hayırlı olsun' dedik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Uzm. Dr. Ali Emin Latif başkanlığındaki yönetimi, bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün gövde gösterisi yaptığı JUNIOSHOW Fuarı'nı ziyaret etti. Başta Batı Trakyalı ve Batı Trakyalılar Panayırı sponsorları olmak üzere stantları gezerek, 'Hayırlı olsun' dileklerini ileten BTTDD Bursa Şubesi yöneticileri, fuar alanında önemli isimlerle de bir araya geldi.

Devamını oku...

Batı Trakyalı öğrencilerin ikamet sorunu çözüldü

göç idaresi

Gençler tatillerini Batı Trakya'da geçiriyor

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana Göç İdaresi İl Müdürü Sayın Aydın Ağzıkuru ile yakın diyalog halindeyiz. Soydaşlarımıza 'Uzun süreli' ikamet hakkı verilmesiyle birlikte daha da sık görüşmeye ve fikir alışverişinde bulunmaya çalıştık.

Devamını oku...

Adalar'daki soydaşlarımızla kucaklaştık

rodosss

Ne Türklüğümüzden ne Müslümanlığımızdan vazgeçeriz

Rodos Müslümanları Kültür Kardeşlik Derneği Başkanı Behice Sellavcı ile İstanköy Müslümanları Kardeşlik ve Dayanışma Derneği 2. Başkanı Süleyman Sarı'nın önderliğindeki grup, Batı Trakya Türkleri Dayanıma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Bu önemli buluşmaya 'Etnik kimliğimizden, dilimizden, dinimizden ve kültürümüzden vazgeçmeyiz' sözleri damga vurdu.

Devamını oku...

BAL-GÖÇ genel kurulan katıldık

balgöç 1

Soydaşlarla birlik mesajı verdik

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin (BAL-GÖÇ) 17. Olağan Genel kurulu 24 Aralık Pazar günü Yunusemre Spor Kompeksi'nde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi. Çok sayıda milletvekili ve belediye başkanının da hazır bulunduğu kongrede, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nden Başkan Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Denetim Kurulu Üyesi Naim Karagöz ve Dernek Görevlisi Zekeriya Osman da yerini aldı. BTTDD Bursa Şubesi Yöneticileri, tek liste ile gidilen seçimlerde güven tazeleyen BAL-GÖÇ Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan'ı tebrik etti. Genel kuruldaki konuşmalarda birlik ve beraberlik vurguları dikkat çekti.

Devamını oku...