Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün38
DünDün524
Bu HaftaBu Hafta1075
Bu AyBu Ay12426
ToplamToplam1241560

Danışma Kurulu Başkanı'ndan BTTDD Bursa'ya ziyaret

3

Bursa'dan birlik mesajları verdiler

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamını oku...

DEB Partisi'nden Bursa'daki Batı Trakyalılar'a çağrı

d

'GELİN İMZALARIMIZLA TARİHE NOT DÜŞELİM'

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Bursa'daki Yunanistan vatandaşı Batı Trakya Türkleri'ni başlattıkları imza kampanyasına destek olmaya davet ederek, ''Gelin tarihe bir not düşelim'' dedi.
Ali Çavuş, 22 Eylül Cuma akşamı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Şube Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Başkan ve ekibi, merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet'in kurmuş olduğu DEB Partisi'nde Batı Trakya Türkleri'nin haklarını mertçe, korkusuzca savunuyor. Kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum. Her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi yönetimi Alapte'de

toplu yürüyüş

BAŞKAN EMİNLATİF'TEN ATİNA'YA ÖNEMLİ MESAJLAR

Kozlukebir Belediyesi tarafından organize edilen 'Tarihi Alantepe Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri'ne, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi de bir heyetle katılım sağladı. 15 Eylül Cuma günü Ağa Sabri Dallı'nın köyü Kozdere'de start alan, 17 Eylül Pazar günü Alantepe'de yapılan güreşler ve Ayşe Dinçer konseri ile son bulan organizasyona aynı zamanda genel merkezi temsilen katılan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif'e, Genel Sekreter İsmail Hayat, STK'larla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar, Dernek Görevlisi Zekeriya Osman ve Bursa Kızılay Kan Müdürü Dr. Orhan Eminlatif eşlik etti.

Devamını oku...

Bursa Valisi İzzettin Küçük'e ziyaret

valiii

Yöneticilerle tek tek tanıştı, 'her konuda yardıma hazırım' dedi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, Bursa Valisi İzzettin Küçük'ü makamında ziyaret etti. Heykel'deki tarihi Valilik binasında gerçekleşen buluşmada, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzman Dr. Ali Emin Latif, Vali Küçük'e kendilerini kabulünden dolayı teşekkür etti.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi yine fark yarattı

bayramlaşma

Batı Trakyalılar Kurban Bayramı'nda gövde gösterisi yaptı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Bayramlaşma töreni, bu yıl Yıldırım-Yunus Emre Spor Kompleksi’nde ailecek gerçekleştirildi. Çok sayıda Batı Trakya Türkü’nün hazır bulunduğu törene, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da katıldı.

Devamını oku...

30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda hazır bulunduk

r1

Büyük coşkuya ortak olduk

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, Bursa Valiliği'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna katıldı.

Devamını oku...

YÖNETİCİMİZ ATİLLA TAHSİN'İN MUTLU GÜNÜ

atilla 1

'DEĞERLİ KARDEŞLERİMİZE MUTLULUKLAR DİLİYORUZ'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Tahsin, Pınar Emin ile hayatını birleştirdi.

Devamını oku...