Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün802
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5324
Bu AyBu Ay18180
ToplamToplam1402970

Gümülcine Şafak Okuma Tiyatrosu Bursa'da

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin katkılarıyla Gülümcine Şafak Okuma Tiyatrosu Bursa'ya geliyor.

Bir eylemin gergi arkası adlı oyunlarını 10.04.2010 tarihinde Saat : 20.30 ' da Barış Manço Kültür Merkezi Yıldırım / Bursa adresinde sergileyeceklerdir. Oyun Batı Trakya'da yaşanan sıkıntılar ve buna mukabil olarak gerçekleşen Bursa'ya göçü konu almaktadır. Katılım ücretsiz olup bütün hemşehrilerimizi ve Bursalı'ları oyunu izlemeye davet ediyoruz.

 

Devamını oku...

Bursa Şubesi Uludağ Üniversitesinde öğrenim görenim Batı Trakya'lı öğrencilerle tanışma yemeğinde buluştu

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi yönetimi bir ilke imza atarak Bursa Uludağ Üniversitesinde öğrenim gören Batı Trakya'lı öğrencilerle tanışma yemeğinde bir araya geldi. Yeşil'de Yeşil Konak Restaurent&Cafe'de düzenlenen yemeğe katılım görülmeye değerdi. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'de yemeğe katılanlar arasındaydı.

 

Devamını oku...

Milletvekilimiz Sayın Ahmet Hacıosman: "Geçmişin korkularından kesin olarak kurtulma vakti gelmiştir"

Rodop PASOK Milletvekili Ahmet Hacıosman 10 Mart 2010 Çarşamba günü,‘Soydaşların ve ülkemizde yasal olarak ikamet eden göçmenlerin politik katılımı ve Yunan Vatandaşlığı için çağdaş düzenlemeler’ konulu yasa taslağının görüşüldüğü meclis genel kurulunda söz alarak aşağıdaki konuşmayı yaptı.


Devamını oku...

Danışma Kurulu Ahmet Mete ile devam dedi

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Gümülcine Türk Gençler Birliği'nde düzenlediği toplantıda olağan seçimini gerçekleştirdi. Buna göre İskeçe S.Müftüsü Ahmet Mete'nin oybirliğiyle  ikinci defa görevde kalmasına  karar verildi. Danışma Kurulu başkan yardımcılıklarında  değişiklik yapılmadı. Genel sekreterliğe  Danışma Kurulu dışından Ozan Ahmetoğlu'nun getirilmesine oybirliğiyle karar verildi.  Danışma Kurulu ayrıca eski bağımsız milletvekili İsmail Rodoplu'yu da onursal başkanlığa getirdi.

Müftü Yardımcılarının Bursa Ziyareti

Gümülcine Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu ve Birlik Gazetesi sahibi İlhan Tahsin, yapımcılığını Metin Edirneli’nin sunuculuğunu da Nurhayat‘ın yaptığı “Bizim Sesimiz” programına katılmak üzere Bursa’ya iki günlük bir ziyarette bulundular.

Devamını oku...

Batı Trakyalı Yazarlar ve Eserleri Kitap Fuarı’ndaki Yerini Aldı

BURSA – Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Batı Trakyalı Yazarlar ve Eserleri’ni Kitap Fuarı’nda bir araya getirdi.

TÜYAP Bursa 8. Kitap Fuarı’nda ikinci kez açılan ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin standı kitapseverlerin akınına uğradı.

Devamını oku...

Batı Trakya Türkleri, “Türk, Soydaş ve Akraba Toplulukları Buluşması”nda

27 Şubat 2010 tarihinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği(BTTDD) Genel Başkanı Ferruh Özkan ile BTTDD Yönetim Kurulu üyeleri ve BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Av.Hakan Çavuşoğlu ile Yönetim Kurulu üyeleri Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bakanlığı tarafından düzenlenen “Türk, Soydaş ve Akraba Toplulukları Buluşması”na katıldı.


Devamını oku...