Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün262
DünDün542
Bu HaftaBu Hafta1463
Bu AyBu Ay13752
ToplamToplam1258834

Batı Trakya Türk Azınlığın sorunları Ankara`da tartışıldı

Bilkent Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Topluluğu (TÜDAT), Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Gençlik Kolları ve Ankara Keçiöğren Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Yunanistan ve AB’nin Demokrasi Dersi: Batı Trakya” konulu panele katılım İstanbul ve Ankara’da öğrenim gören Batı Trakya Türkleri ağırlıklı olmak üzere oldukça yüksek oldu.

Devamını oku...

Okullarımızda neler oluyor?

İskeçe ve Gümülcine’deki azınlık okullarında yaşanan bazı olaylar Batı Trakya Türkleri arasında tepki yarattı. Öğrenci velileriyle, encümen heyetlerinin bilgisi dışında cereyan eden bazı gelişmeler “azınlık okullarında neler oluyor” sorusunu gündeme getirdi.

Devamını oku...

BUGİAD Genç'ten Yunanistan'a iş gezisi

Mustafa Duran başkanlığındaki BUGİAD Genç üyeleri, Yunanistan’daki yatırım olanaklarını incelemek üzere, bu ülkeye iş gezisinde bulundu.

Komşu ülkelerle ticaretin geliştirilmesine büyük önem verdiklerini belirten BUGİAD Genç Başkanı Mustafa Duran, Yunanistan’a düzenledikleri gezinin bu açıdan önemli olduğunu vurguladı.

Devamını oku...

Erdoğan'dan Papandreu'ya mektup

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Komşu Ülkelerle Sıfır Problem" anlayışının Türk dış politikasının öncelikleri arasında olduğunu belirterek  işbaşına gelen yeni PASOK hükümeti döneminde, yaklaşık 10 yıldır Yunanistan'la süren ikili işbirliği ve diyalog sürecine yeni bir ivme kazandırılabileceği umudunu  bir metktupla dile getirdiği belirtildi.

Devamını oku...

Yorgos Petalotis, "Azınlığın her hakkını koruyacağız!.."

Rodop ilinden milletvekili seçilen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Yorgos Petalotis Gümülcine'de düzenlediği ilk basın toplantısında “PASOK partisi, devletin halkın gözündeki güvenini tekrar kazanması için yolsuzlukla mücadele konusunda alınacak önlemleri sonuna kadar uygulayacaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını oku...

Irkçı gruplar T.C. Gümülcine Başkonsolosluğunu hedef alan karalama kampanyası başlattılar.

Irkçı gruplar Yunanistan’da da başgöstermeye başladı. Son aylarda yoğun olarak Batı Trakya’da başgösteren Türklük karşıtı gruplar, Gümülcine şehir meydanında T.C. Gümülcine Başkonsolosluğunu ve personelini hedef alan bir karalama kampanyası başlattılar. Açtıkları panolarda Türkiye ve Başkonsolosluk aleyhinde yazılarla halka çağrıda bulunarak Başkonsolosluğun kapatılması için bir imza kampanyası başlattılar.

Devamını oku...

Vekillerimiz Yunan Meclisi`nde İslami usüllere göre yemin ederek görevlerine başladılar

İktidar partisi PASOK’tan parlamentoya giren Batı Trakya Türklerinin temsilcilerinden Gümülcine’den Ahmet Hacısoman ile İskeçe’den Çetin Mandacı, Yunan Meclisi`nde ellerini Kur’an-ı Kerim’in üzerine koyup meclisi yöneten bayan Elsa Papadimitriu’nun okuduğu Yunanca metni tekrar etti. Hacıosman ve Mandacı şöyle yemin ederek görevlerine başladı: “Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Peygamber Muhammed (s.a.v.)`in onun rasulü olduğuna iman ediyoruz. Bu inanç üzere ülkemize, demokratik devletimize, anayasa ile kanunlara ve halkın hizmeti için görevimizi layıkıyla yapacağımıza and içiyoruz.”

Devamını oku...