Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün35
DünDün524
Bu HaftaBu Hafta1072
Bu AyBu Ay12423
ToplamToplam1241557

Türk’ün oyu Türklere, ama hangi Türklere

12 Eylül 2009 tarihli İskeçe’de yayınlanan “Agonas” gazetesi, önümüzdeki genel seçimler için manidar bir haber yapmıştır. Trakya’da Yabancı Odaklı Oyunlar’a dikkat çeken gazete, Yunan seçmenini “Güçlü Hıristiyan adaylara” oy atma çağrısında bulundu.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi`nde Bayramlaşma

Ramazan Bayramı Bayramlaşma törenimiz yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Bayramlaşma törenimize katılanlar arasında Ak Parti Bursa Milletvekillerimiz Sn. Ali Kul ve Sn. Sedat Kızılcıklı, CHP Bursa Milletvekilimiz Sn. Kemal Demirel, Ak Parti İl Başkanı Sn. Nagıp Vardar ve İl Yönetimi, Osmangazi İlçe Kaymakamımız Sn. Osman Taştan, Saadet Partisi Yıldırım İlçe Başkanı Sn. Ali Molla ve Yıldırım İlçe Yönetimi, Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ve çok sayıda hemşehrimizin katılımı ile her zaman olduğu gibi Bayramın 2.günü saat 14.00 te gerçekleştirilmiştir.

Avrupa Konseyi'nden Atina'ya Batı Trakya eleştirisi

Avrupa Konseyi, Yunanistan'ın Batı Trakya'da yaşayan Türk azınlığa yönelik siyasetini endişeyle izlediğini açıkladı. Strasbourg merkezli Avrupa Konseyi'ne bağlı Irkçılık ve Hoşgörüsüzlükle Mücadele Komisyonu (ECRI), açıkladığı Yunanistan raporunda Atina'ya Batı Trakya Türklerinin kültürel haklarının verilmesi yönünde çağrı yaptı.

Devamını oku...

BASIN BİLDİRİSİ

Yunanistan’ ın son günlerde Batı Trakya Türkleri’ne yönelik arttırarak sürdürdüğü baskı ve uygulamalarını ibretle izlemekteyiz.


 

 

Devamını oku...

Çalışma izninden muaf tutulmaya ilişkin yeni düzenleme

Bir süre önce Türk Soylu Yabancıların (Batı Trakya Türklerinin) Çalışma İzninden muaf tutulmasına ilişkin bir düzenleme yapılmıştı. Bilindiği gibi bu düzenleme ile 07/03/2009 tarihinden önce İkamet Teskeresi almış olan Batı Trakya Türklerinin 07/10/2009 tarihine kadar müracaat etmeleri durumunda bu kimselerin İkamet Teskerelerine “ÇALIŞMA İZNİNDEN MUAFTIR” ibaresi yazılacağı hüküm altına alınmış idi. Ancak bu süreçte Hemşehrilerimizin yaşamış olduğu bir takım sıkıntılar ortaya çıkmıştır. Yaşanan bu sıkıntılarda yapılan girişimler neticesinde çözüme kavuşmuştur.

Devamını oku...

Danışma Kurulu Türk adayların desteklenmesi kararını aldı!

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu yaptığı toplantıda 4 Ekim seçimlerinde Türk adayların desteklenmesi kararını aldı. Konuyla ilgili olarak Danışma Kurulu'nun yayınladığı duyuru aşağıdadır:

 

Devamını oku...

Anavatan Türkiye'den Azınlık okullarına gönderilen ders kitapları Batı Trakya`ya geldi

Ülkemizde 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılının başladığı, ilk ve orta dereceli okullarda ilk ders zillerinin çaldığı bugün anavatan Türkiye'den Azınlık okullarına gönderilen ders kitaplarıda Batı Trakyaya geldi. Azınlık okullarında eksik olan kitaplardan oluşan beş kolilik 9.600 adetin üzerinde kitap Gümülcine İdadiye okulundaki depoya indirildi. Önümüzdeki hafta içinde eksikliklerin olduğu okullara dağıtılacaklar.

Devamını oku...