Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün778
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta4165
Bu AyBu Ay17021
ToplamToplam1401811

Ruhban Okulu'na Batı Trakya kriteri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ruhban Okulu’nun açılması konusunda, “İlgili bakan arkadaşlarımız konu üzerinde çalışıyor. Tabii, Batı Trakya’daki Türk azınlığımızın Yunanistan hükümetinden talepleri de göz önünde bulundurulmalıdır” dedi.


Devamını oku...

2009 yılı Batı Trakya Türkleri için pek de hayırlı olmadı

Geride bıraktığımız 2009 yılı hem dünyada hem de ülkemizde yaşanan olumsuzluklarla anılacak. Dünyada yaşanan ekonomik kriz yıl içinde ülkemizde de kendini iyice hissettirdi ve Başbakan Karamanlis erken seçime gitmek durumunda kaldı. Batı Trakya Türkleri’nin Azınlık hakları mücadelesinde de olumsuzluklar ve hoş olmayan gelişmeler devam etti. Bu açıdan 2009 yılı Batı Trakya Türkleri için ve yıllardır devam ettirdiğimiz Azınlık Hakları mücadelemiz açısından pek de hayırlı olmadı.

Devamını oku...

Sena Kulaklıkaya'nın Vefatı

TİKA Başkanı sayın Musa Kulaklıkaya'nın değerli varlığı olan kızı Sena Kulaklıkaya’nın elim bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybettiğini teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Musa Kulaklıkaya'nın bu büyük acısını paylaşıyor , merhumeye ALLAH’tan rahmet kederli ailesine de başsağlığı diliyor ve sabır niyaz ediyoruz.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi

BATTAM Başkanı Özkan Hüseyin Bursa Valisini Ziyaret Etti

Batı Trakya Türkleri Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Özkan Hüseyin Bursa Valisi Şahabettin Harput'u ziyaret etti. Özkan'ın ziyaretine sivil toplum temsilcileri de katıldılar. Konuyla ilgili olarak Dr. Özkan Hüseyin tarafından aşağıdaki basın bildirisi yayınlandı:

Devamını oku...

Emniyet Müdürü Çatalkaya derneğimize iade-i ziyarette bulundu

Göreve geldiğinde kendisini ziyaret eden sivil toplum kuruluşlarına iade-i ziyarette bulunan Emniyet Müdürü Çatalkaya’nın son durağı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi oldu.

Devamını oku...

''Dış Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı" kuruluyor

Devlet Bakanı Faruk Çelik, soydaşlar ve akraba toplulukları için bir başkanlık kuracaklarını bildirerek, "Başkanlık, Dış Türkler ve Akraba Topluluklarına yönelik bir anlamda diaspora, Türkiye'nin diasporası diyebileceğimiz bir yapılanma" dedi.

Devamını oku...

Müftü Ahmet Mete ve Ferruh Özkan Başbakan Erdoğan’la görüştü

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ferruh Özkan T.C. Başbakanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. Görüşmenin Batı Trakya Türkleri açısından çok olumlu geçtiği belirtiliyor.

Devamını oku...