Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün660
DünDün996
Bu HaftaBu Hafta2536
Bu AyBu Ay14419
ToplamToplam1219943

İKÖ’den Yunanistan’a çağrı: “Seçilmiş müftüleri tanıyın”

Suriye’nin başkenti Şam’da düzenlenen 36’ıncı İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) toplantısında Batı Trakya Türk azınlığının sorunlarıyla ilgili önemli kararlar alındı. İKÖ’ye üye olmayan devletlerde yaşayan Müslüman azınlıkların durumu ile ilgili 14 sayfalık karar metninde, Batı Trakya’ya iki sayfa ayrıldı.

Devamını oku...

S.Ö.P.A. Mezunları Derneği ilk defa dayanışma gecesi düzenledi!

Rodop-Evros S.Ö.P.A. Mezunu Öğretmenler Derneği 30 Mayıs Cumartesi gecesi Gümülcine Chris end Eve Otelinde ilk defa bir dayanışma gecesi düzenledi. Geceye  ev sahibi olarak S.Ö.P.A. Mezunları Derneği Başkanı Mehmet Derdiman ve yönetim kurulu üyeleri,  Taşımacılık ve İletişim Bakanı Evripidis Stilyanidis, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç,

Devamını oku...

T.C. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu`ndan Batı Trakya Uyarısı

T.C.Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İslam Konferansı Teşkilatı 36. Dışişleri Bakanları toplantısında yaptığı konuşmada, "Eskisinden daha fazla barışa, karşılıklı diyaloğa, iletişime ve istikrara ihtiyacımız var" derken Batı Trakya Türklerinin durumuyla ilgili açıklamasıyla da dikkat çekti.

Devamını oku...

Okutan Anne Projesi`nden Yemek

B.T.A.Y.T.D. İskeçe Şubesi tarafından başlatılan ve koordinatörlüğünü Sevtap Hint`in yürüttüğü “Okutan Anne Projesi” nde büyük bir özveri ile görev alan Anneler geniş bir katılımla Köşk Lokantasında düzenlenen yemekte bir araya geldiler.

Devamını oku...

İskeçe Müftülüğü Atina`ki Olayı Kınadı

K I N A M A

Atina’da 20 Mayıs 2009 Çarşamba günü kaçak göçmen araması yapan bir polis memuru, Müslüman bir gençten çıkan Kur’an-ı Kerim’i yırtması üzerine, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak bizi derinden yaralamıştır. Kutsal Kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan bu saygısızlığı ve hakareti şiddetle kınar, hangi dine mensup olursa olsun kutsal değerlere hakarete yönelik bu tür çirkin davranışların tekrarlanmamasını temenni ederim.

Devamını oku...

Atina’da yaşayan Müslümanlardan Türkiye`ye Çağrı

Başkent Atina'da Yunan polisinin Suriyeli göçmene ait Kur'an-ı Kerim'i yırtarak üzerine basmasını tahrik ve provakasyon olarak değerlendiren Atina’da yaşayan Müslümanlar, polisten yapılan saygısızlık için özür bekliyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelerek Atina’da yaşayan Müslümanlar, Kur'an'a hakarete Türkiye'den cevap verilmesini de istiyor.

Devamını oku...

5. Çocuk Şenliği başarıyla gerçekleşti

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çocuk Şenliği'nin  bu yıl 5. gerçekleşti. İskeçe Kırköy'de 23 Mayıs gecesi düzenlenen şenliğe İskeçe Türk Birliği Başkanı Mehmet Hacıhalil, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, İskeçe milletvekili Çetin Mandacı, Topirou Belediye Başkanı Stelyos Hacıevangelou, İskeçe S.Müftüsü Ahmet Mete, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ahmet Kara'nın yanısıra 2000 civarında soydaş katıldı.

Devamını oku...