Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün801
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5323
Bu AyBu Ay18179
ToplamToplam1402969

Tayyip Erdoğan Akropolis Müzesi'nin açılışına gelmedi.

Türk Başbakan, Kostas Karamanlis'i bugün 13:30'da telefonla arayarak, hafif bir rahatsızlık geçirdiğini ve Akropolis Müzesi'nin açılışına katılamayacağını bildirdi. Erdoğan'ı anlayışla karşılayan Karamanlis kendisine geçmiş olsun dileklerini iletti. Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığının nedeninin tansiyon olduğu ifade edildi.

Devamını oku...

Karamanlis-Erdoğan görüşmesinde müftülük konusunda gelişme beklenmiyor

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Akropolis Müzesi'nin açılışı için Atina'ya geliyor. Başbakan Kostas Karamanlis açılış önce Türk Başbakan ile bir görüşme yapacak.

Karamanlis-Erdoğan görüşmesi, yerel saatle 18:30 civarında Başbakanlık konutunda gerçekleşecek. Diplomatik kaynaklara göre görüşmede ağırlıklı olarak ikili ilişkiler, Kıbrıs sorunu ve kaçak göçmenler konuları masaya yatırılacak.

Devamını oku...

Yıldırım can aldı!!!

Basırlıköy'de (Passos) bir bayanı tütün fidelerini çıkardığı esnada yıldırım çarptığı belirtilmektedir. Bayan ne yazık ki hayatını kaybetti.

 

Seçilmiş Müftülerden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a Tam Destek

Yunan basını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Heybeliada Ruhban Okulu ve Batı Trakya Türk azınlığına ilişkin yaptığı açıklamalara geniş yer verdi. Batı Trakya Türkleri ise Erdoğan'ın açıklamalarını memnuniyet verici olarak değerlendirdi. 

Devamını oku...

Dora Bakoyanni`den, Erdoğan`ın sözlerine cevap

Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  Heybeliada Ruhban Okulu ve Batı Trakya'daki azınlığa ilişkin NTV kanalına yaptığı değerlendirmeyi konu alan yazılı bir açıklama yaptı.

 

Devamını oku...

Erdoğan`dan Batı Trakya ile ilgili yeni açıklamalar

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Haziran Perşembe günü NTV'de Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Erdoğan yapılan röportajda Yunanistan'la ilgili olarak şunları söyledi:

 

Devamını oku...

Askerlik artık 9 ay

Savunma Bakanı Evangelos Meymarakis, kara kuvvetlerinde zorunlu askerlik süresinin bir yıldan 9 aya indirilmesinin planlandığını açıkladı.

Ağustos ayından itibaren geçerli olacak 9 aylık askerlik süresinin, yalnızca kara kuvvetlerinde silah altına alınacakları kapsadığını kaydeden Meymarakis, deniz ve hava kuvvetlerindeki mevcut bir yıllık askerlik süresi uygulamasının devam edeceğini belirtti.

Devamını oku...