Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün113
DünDün513
Bu HaftaBu Hafta626
Bu AyBu Ay9073
ToplamToplam1332660

15 TEMMUZ MESAJI

MUSTAFA CAMBAZ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde, başta şehidimiz Mustafa Cambaz olmak üzere vatan için canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Milli Birlik ve beraberliğimizi hedef alan FETÖ Terör Örgütü'nün darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz.

 

BTTDD 

Bursa Şubesi Yönetimi Adına
Başkan Uzm. Dr. Ali Emin Latif

Bursa'daki Batı Trakyalılar'a sağlıkta 'özel' müjde

NNNN

ÖZEL HASTENELERDEN BTTDD ÜYELERİNE YÜZDE 15-20 İNDİRİM

Devletin 53 lira karşılığında GSS'li olma ve birinci derece yakınlarını sosyal güvenceleri kapsamına alma hakkı verdiği Batı Trakya Türkleri'ne, bir müjde de özel sağlık kuruluşlarından geldi.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi Ramazan Sokağı'nda

kb2

İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla Nilüfer Belediyesi önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda stant açtı. Her akşam binlerce Bursalı'nın ziyaret ettiği meydanın güzel bir köşesindeki Batı Trakya standı ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor.

Devamını oku...

ACIMIZ BÜYÜK

sehit

GELENEKSEL İFTARIMIZA BEKLİYORUZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen İftar programı,  9 Haziran Cuma günü Yıldırım Yunus Emre Spor Kompleksi' nde gerçekleştirilecek. Mübarek Ramazan ayında hem birlik ve beraberliğimizi bir kez daha ortaya koymak hem de hakkın rahmetine kavuşan büyüklerimize ve şehitlerimize dualar etmek için tüm hemşerilerimizi iftara bekliyoruz.

 

iftar

UZUN SÜRELİ İKAMET VERİLMEYE BAŞLANDI

Batı Trakya Türkleri'ne, Göç İdaresi İl Müdürlüğü tarafından uzun süreli ikamet verilmeye başlandı. Son başvuru tarihi 15 Ağustos 2017'dir. Söz konusu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecektir.

İKAMETTTT 

 
Uzun Süreli İkamet tezkeresi için gerekli evraklara ve konuyla ilgili detaylı bilgilere paylaşımın devamına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 

Devamını oku...

12. Balgöç- Ali Durmaz Turnuvası'nda kürsüye çıktık

kupa 1

Üçüncülük kupası BTTDD Bursa Şubesi'nde

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Futbol Takımı, Balkan derneklerinden 10 takımın mücadele ettiği 12. Balgöç-Ali Durmaz Turnuvası'nda üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Devamını oku...