Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün44
DünDün524
Bu HaftaBu Hafta1081
Bu AyBu Ay12432
ToplamToplam1241566

Levent Sadık Ahmet'ten Batı Trakya'ya örnek yatırım

y2

Yaka'yı umutlandıran modern tesisi gezdik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Uzm. Dr. Ali Emin Latif Başkanlığındaki yönetimi, işadamı Levent Sadık Ahmet’i, Batı Trakya'nın Yaka bölgesinde kurduğu kiraz şoklama ve paketleme tesisinde ziyaret ederek 'Hayırlı olsun' dedi.

Devamını oku...

Batı Trakya'da krizde en önemli sorun 'eğitim' çıktı

ah

Uluslalarası kogrede büyük ses getirdi

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar, Batı Trakya'da yaptığı araştırmada, Türk Azınlığın ağır ekonomik krize rağmen en önemli sorun olarak eğitimi gördüğünü ortaya koydu ve bu bilgilerle uluslararası kongrede 'en iyi sunum'u yaptı.

Devamını oku...

Engelliler Haftası'nda örnek etkinlik

kad1

'Elimi Tutsan Engellimi Unutsam'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, Engelliler Haftası'nda önemli bir programa imza attı. 'Elimi Tutsan Engellimi Unutsam' sloganı ile yola çıkan Başkan Zeynep Güler ve beraberindekiler, Nilüfer'deki İpek Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde engelli çocuklarla güzel bir gün geçirdi.

Devamını oku...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Batı Trakya'yı ziyaret etti

er1
BTTDD Bursa Yönetimi Gümülcine'ye çıkarma yaptı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Batı Trakya ziyaretinde hazır bulundu. Dernek Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Genel Sekreter İsmail Hayat, STK'larla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar, Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Raif ve Dernek Görevlisi Zekeriya Osman'dan oluşan heyet, Erdoğan'ın Gümülcine'deki programının başından sonuna kadar içinde yer aldı.

Devamını oku...

Geçlik Kollarımızdan Eskişehir gezisi

g1

Tarihi ve kültürel yerleri gezdiler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Gençlik Kolları, geçtiğimiz hafta sonu önemli bir organizasyona imza attı. Daha önce duyurusu yapılan Eskişehir gezisi, 25 Kasım Cumartesi günü başarıyla gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Bursa'da 'Öğretmenler Günü' etkinliği

ogretmen 1

Batı Trakya'daki eğitim için önemli mesajlar

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, '24 Kasım Öğretmenler Günü' ile ilgili önemli bir organizasyona imza attı. Osmangazi Belediyesi'nin desteğiyle 'Tarihi Merinos Tren İstasyonu Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya, her yaştan çok sayıda öğretmen katıldı.

Devamını oku...

Genel Merkez'in teşekkür yemeğine katıldık

muezzin gm

Eski Bakan Müezzinoğlu'na plaket verildi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Genel Sekreter İsmail Hayat, STK'lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Ahmet Serdar ve Sosyal İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ramadan Eminoğlu, BTTDD Genel Merkezi'nin İstanbul'daki yemeğine katıldı. Florya Şazeli Restorant'ta eski Eski Bakan Mehmet Müezzinoğlu'na sorunların çözümüne sağladığı katkılar nedeniyle plaket takdim edildiği toplantıda, tüm teşkilatlardan temsilciler hazır bulundu.

Devamını oku...