Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün472
DünDün917
Bu HaftaBu Hafta1389
Bu AyBu Ay14245
ToplamToplam1399035

Batı Trakya'da toplu sünnet programına katıldık

sirkeli toplu sünnet 1

Sirkeli'de hemşehrilerimizle buluştuk

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi 2.Başkanı Hasan Ali Çavuş, Dernek görevlisi Zekeriya Osman ile birlikte Sirkeli Köyü'nde gerçekleştirilen Toplu Sünnet Töreni'ne katıldı. Kozlukebir Belediyesi'nin düzenlediği etkinliğe Türkiye'den ve Batı Trakya'dan çok sayıda davetli katıldı.

 

sirkeli toplu sünnet 2

BTTDD Bursa Şubesi kitap kampanyası başlattı

DD

BURSA'DAN BATI TRAKYA'DAKİ ÇOCUKLARA KİTAP

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Batı Trakya'ya yönelik çalışmaları devam ediyor. Dernek, bölgedeki kitap ihtiyacını gidermeye yönelik çalışma başlattı. İlk olarak Bahçeşehir Koleji Bursa Modern Kampüsü ile işbirliğine gidildi.

Devamını oku...

15 TEMMUZ MESAJI

MUSTAFA CAMBAZ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde, başta şehidimiz Mustafa Cambaz olmak üzere vatan için canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Milli Birlik ve beraberliğimizi hedef alan FETÖ Terör Örgütü'nün darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz.

 

BTTDD 

Bursa Şubesi Yönetimi Adına
Başkan Uzm. Dr. Ali Emin Latif

Bursa'daki Batı Trakyalılar'a sağlıkta 'özel' müjde

NNNN

ÖZEL HASTENELERDEN BTTDD ÜYELERİNE YÜZDE 15-20 İNDİRİM

Devletin 53 lira karşılığında GSS'li olma ve birinci derece yakınlarını sosyal güvenceleri kapsamına alma hakkı verdiği Batı Trakya Türkleri'ne, bir müjde de özel sağlık kuruluşlarından geldi.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi Ramazan Sokağı'nda

kb2

İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla Nilüfer Belediyesi önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Ramazan Sokağı'nda stant açtı. Her akşam binlerce Bursalı'nın ziyaret ettiği meydanın güzel bir köşesindeki Batı Trakya standı ilk günden itibaren büyük ilgi görüyor.

Devamını oku...

ACIMIZ BÜYÜK

sehit

GELENEKSEL İFTARIMIZA BEKLİYORUZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen İftar programı,  9 Haziran Cuma günü Yıldırım Yunus Emre Spor Kompleksi' nde gerçekleştirilecek. Mübarek Ramazan ayında hem birlik ve beraberliğimizi bir kez daha ortaya koymak hem de hakkın rahmetine kavuşan büyüklerimize ve şehitlerimize dualar etmek için tüm hemşerilerimizi iftara bekliyoruz.

 

iftar