Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün55
DünDün1148
Bu HaftaBu Hafta1803
Bu AyBu Ay6982
ToplamToplam1346003

BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

Değerli hemşerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun kayınpederi Hasan İsmail vefat etmiştir. Merhumun naaşı, bugün Avcılar Tükenmez Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Avcılar Merkez Mezarlığı'na defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, Sayın Bakan ve kıymetli eşleri başta olmak üzere yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi

Uluslararası İmam Hatip Lisesi'nde burslu okuma şansı

17521583 1633891293305516 246685926 o

Bursa Murat Hüdavendigar Anadolu Uluslararası

İmam Hatip Lisesi'nde burslu okuma şansı

Türkiye Diyanet Vakfı İmam Hatip Bursları kapsamında Batı Trakyalı öğrencilere de kontenjan ayrıldığı bildirildi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ali Emin Latif de hazır bulundu. Toplantıda, Uluslararası İmam Hatip Liselerinde okuyan burslu öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde 'Devlet Parasız Yatılı' statüsünde eğitimlerine devam ettikleri vurgulandı.

Devamını oku...

Batı Trakyalılar Soma'da buluştu

soma 1

BATI TRAKYALILAR SOMA'DA BULUŞTU

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetimi, Soma Şubesi'nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirdiği geleneksel kahvaltısına katıldı.

 

Devamını oku...

BTTDD BURSA ŞUBESİ KANDİL MESAJI

KUTLAMA

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde büyük buluşma

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 5 müjde

-Vatandaşlık kabulünde turistik ve öğrenci ikametleri de 5 yıllık süre kapsamına alındı.
-Birinci derece akraba ve vatansızlar 5 yıllık ikamet şartı aranmadan vatandaşlık alabilecek.
-Türk soyluların tamamı ayda 53 TL ödeyerek Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamına girebilecek.
-Batı Trakya, Bulgaristan ve Balkanlardan gelenlere, talepleri halinde 15 gün içinde çalışma izni verilecek.
-Üniversite harçları, denklik ve diplomalar konusunda yaşanan sorunlar en kısa sürede çözülecek.

Devamını oku...

Sosyal Güvenlikle ilgili önemli duyuru

sgktil

SOSYAL GÜVENLİKLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Batı Trakya Türklerinin yaşamış olduğu sorunların çözümüne katkı sağlamaya yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bugün Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bursa İl Müdürü Sayın Erhan Karaca'yı makamında ziyaret ederek, mevcut uygulamalar ve son yasal düzenlemelerin soydaşlarımıza getirdiği avantajları konuştuk. Çok yararlı bir görüşme oldu. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. Yasal düzenlemelerin netleşeceği 1 Nisan'dan sonra, hemşehrilerimizi bilgilendirmeye yönelik Sayın Karaca'nın da hazır bulunacağı geniş katılımlı bir toplantı yapma kararı aldık. Çünkü birçok yanlış bilinen nokta olduğunun farkına vardık. Sayın Erhan Karaca'ya ilgi, alaka ve sorunların çözümü noktasındaki kararlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi yönetiminden siyasi partilere ziyaret

1 kucucukk

İl başkanlarından destek sözü

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin yeni yönetimi, siyasi partilerin Bursa il başkanlarını ziyaret etti. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Emin Latif başkanlığındaki yönetimin ilk durağı iktidar partisi oldu. AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, ''Batı Trakya'daki ve Bursa'daki kardeşlerimizin hep yanında olduk. Her zaman olduğu gibi devam... Sizlere başarılar diliyorum'' dedi. AK Parti'de Batı Trakyalı çok sayıda ismin önemli noktalarda bulunduğuna işaret eden Torun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın bunların başında geldiğini kaydetti. Ali Emin Latif de, Cemalettin Torun'a kabullerinden ve şölen havasındaki genel kurula katılımlarından dolayı teşekkür etti.

'HER ZAMAN YANINIZDAYIZ'

BTTDD Bursa Şubesi yönetiminin ikinci durağı MHP İl Başkanı Tevfik Topçu oldu. Dr. Eminlatif, hemşehrileri Tevfik Topçu'nun kendilerine 'hayırlı olsun' ziyaretine gelen ilk isimlerden olduğuna dikkat çekerek, teşekkür etti. Eminlatif, Tevfik Topçu'nun genel kurula katılarak da, Batı Trakya davasına güç verdiğini vurguladı. Topçu da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ''Her zaman yanınızdayız'' dedi. Derneklerin siyasi partilerin arka bahçeleri olmaması gerektiğinin altını çizen Tevfik Topçu, ''Bu nedenle, Batı Trakyalı olmama rağmen siyasi kimliğim nedeniyle derneği çok fazla ziyaret etmeyeceğim'' diye konuştu.

CHP'DE İKİ MİLLETVEKİLLİ KABUL

BTTDD Bursa Şubesi yönetiminin CHP İl Başkanı Şadi Özdemir'i ziyaretinde partinin Bursa milletvekilleri Ceyhun İrgil ve Erkan Aydın da hazır bulundu. Özdemir, geçen yıllarda BTTDD Bursa Şubesi'ndeki manzaranın kendisini rahatsız ettiğini dile getirerek, ''Batı Trakyalılar arasında her görüşten insan var. Siz hepsine yakın ve sıcak davranmak zorundasınız. Aksi durumda kopmalar olur. Başarılar diliyorum. Elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz'' dedi. Milletvekilleri de, sorunların çözümü noktasında yardıma hazır olduklarını ifade ettiler. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Eminlatif ise sıcak kabullerinden dolayı il başkanı ve milletvekillerine teşekkür etti.