Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün477
DünDün917
Bu HaftaBu Hafta1394
Bu AyBu Ay14250
ToplamToplam1399040

Batı Trakya'nın kalbi Bursa'da attı

kkk

Binlerce Batı Trakyalı Kur'a-ı Kerim Ziyafeti'nde buluştu

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi ile Derneğin Çiftehavuzlar Lokali işbirliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve hayırseverlerin destekleriyle düzenlenen '7. Kur'an-ı Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif' büyük ilgi gördü.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi'nden Batı Trakya'ya çıkarma

b2-yeni

BATI TRAKYA TÜRKLERİ BÜYÜK SORUNLARLA BOĞUŞUYOR

BTTDD Bursa Şubesi yönetimi Batı Trakya'da bir dizi temaslarda bulundu. Gümülcine Başkonsolosluğu ve Azınlık kurumlarının ziyaret edildiği organizasyona, yetkililerin 'Sıkıntıların azalmak bir yana daha da arttığı' yönündeki ifadeleri damga vurdu.

Devamını oku...

BATI TRAKYA'DAN UZANAN SEVGİ ELİ

keçi

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları'ndan örnek 23 Nisan etkinliği

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, anlamlı bir organizasyona imza attı. Zeynep Güler başkanlığındaki Kadın Kolları'ndan bir grup, Bursa'daki 'Sevgi Evleri'nde kalan ve yaşları 3 ile 6 arasında değişen 13 çocukla unutulmaz bir gün yaşadı.

Devamını oku...

Bursa'daki Batı Trakyalılar Yunanca öğreniyor

kurs 5

BTTDD Bursa Şubesi'nde Yunanca kurslar başladı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin yeni yönetimi projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Yıllardır Türkiye'de yaşayan Batı Trakya Türkleri'nin Yunanistan'a gittiklerinde dil sorunu yaşadığı gerçeğinden hareket eden BTTDD Bursa Şubesi, Yunanca kurs düzenleme kararı aldı. Üyelerine konu ile ilgili duyuruyu iki hafta önce yapan Dernek, gelen başvuruları değerlendirdi ve yaklaşık 50 kişiden oluşan iki grupla kursları başlattı.

Devamını oku...

AK Parti Milletvekilleri ve Yıldırım İlçe Yönetimi BTTDD Bursa Şubesi'ni ziyaret etti

1

Referandum öncesinde son ziyaret BTTDD Bursa Şubesi'ne

AK Parti Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Muhammet Müfit Aydın ile Hüdai Yazıcı Başkanlığındaki Yıldırım İlçe Yönetimi, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamını oku...

İl Göç İdaresi Müdürü'ne ziyaret

il göç idaresi

AYDIN AĞZIKURU: BURASI SİZİN EVİNİZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetimi, Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Aydın Ağzıkuru'yu makamında ziyaret etti. Başkan Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Ağzıkuru'ya kabulünden dolayı teşekkür etti. Aydın Ağzıkuru da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi 'Göçmen Buluşması' na katıldı

chp3

BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yöneticileri, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile Altınceylan'da gerçekleştirdiği 'Göçmen Buluşması' davetine icabet etti.

 

Devamını oku...