Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün802
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5324
Bu AyBu Ay18180
ToplamToplam1402970

bsk1

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, Bursa Şubemizi ziyaret ederek yaklaşan genel kurulda yeniden aday olacağını açıkladı.

 

 

Bsk2


Hüseyin, BTTDD Bursa Şubesi'ni ziyaret ederek, Kardİyoloji Uzmanı Dr. Ali Emin Latif başkanlığındaki yeni yönetime başarı diledi. Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu ve Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şube Başkanı Av. Orhan Kayalı'nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Genel Başkan Necmettin Hüseyin, ''Sizler büyük bir destekle önümüzdeki üç yıl için sözünü verdiğiniz çalışmaları gerçekleştirmek üzere göreve geldiniz. Çıtayı çok yüksek tuttunuz. Ben işinizin çok zor olduğunun bilinci ile sizlere kolay gelsin diyorum. Ama bunun yanında da her türlü faaliyet ve çalışmanızda her daim yanınızda olacağımı bilmenizi isterim. Üyelerle irtibatı sıcak tutun. Bursa'da yıllardır üyelerden, yani tabanımızdan gelen eleştirileri dikkate alarak kucaklayıcı bir yaklaşım sergileyin. Doğrudan temas çok önemli” dedi. Necmettin Hüseyin, mayıs ayında gerçekleştirilecek genel kurulda göreve yeniden talip olacağını da sözlerine ekledi.

 

Bsk3

 

'KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN'

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ekip arkadaşları ile birlikte göreve geldikleri ilk günden itibaren yoğun bir şekilde çalıştıklarını vurguladı. İlk olarak Bursa'dan üç otobüsle Ankara'ya giderek, 29 Ocak Milli Direniş Günü'nü Genel Merkez'in öncülüğünde Anıtkabir'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda anma gururunu yaşadıklarını ifade eden Eminlatif, ''Ayrıca derneğimizde ciddi bir tadilatı tamamlamak üzereyiz. Bunun yanı sıra ziyaret ve kabullerimiz devam ediyor. İlk olarak Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu ziyaret ettik. Gece-gündüz çalışarak Bursa'da özlenen kucaklaşmayı sağlayacağız. Allah'ın izniyle verdiğimiz sözleri üç yıllık görev süremiz boyunca bir bir yerine getireceğiz. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Genel Başkanımızın her zaman yanımızda olacağını ifade etmesi de bizlere güç verdi'' diye konuştu.

 


Genel Başkan ve ekibi, Bursa Şubesi'nin yeni yöneticilerine bundan sonraki süreçle ilgili gece geç saatlere kadar bilgi verdi.