Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün11
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2291
Bu AyBu Ay15147
ToplamToplam1399937

Tevfik Topcu

 

BATI TRAKYA DAVASINA SİYASİ PENCEREDEN
BAKMAK SON DERECE YANLIŞ OLUR

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu, Batı Trakya davasının milli bir dava olduğunu belirterek, ''Bu meseleye siyasi parti penceresinden bakmak son derece yanlış olur'' dedi.


Tevfik Topçu ve ekibi, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret ederek, yeni yönetime 'hayırlı olsun' dileklerini iletti. Ziyarette, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Osmangazi Belediyesi'nin MHP'li Meclis Üyesi Ahmet Mehmet Bilgin ile BTTDD Bursa Şubesi eski başkanlarından Ahmet Koç da hazır bulundu. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, hemşehrileri MHP İl Başkanı Tevfik Topçu'ya, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra, kongreye katılımından dolayı teşekkür etti. Şölen havasında geçen bir genel kurul ile göreve getirildiklerine işaret eden Eminlatif, ''Kazanan Batı Trakya oldu. Bundan sonra birlik beraberlik içinde davamıza hizmet edeceğiz'' diye konuştu.

 

Tevfik2

 

'TEŞKİLATIN EMRİNDEYİZ'

Tevfik Topçu da, 'evim' dediği derneğe iki kimliği ile geldiğine dikkat çekerek, ''Birincisi İskeçe'nin Elmalı köyünde doğmuş bir üyeniz, ikincisi ise MHP Bursa İl Başkanı. Evime geldim, çok sık gelmek isterim ama bunu yapmayacağım. Hassasiyetimden dolayı az geleceğim. Siyasi kimliğimle sizleri rahatsız etmeyeceğim'' ifadelerini kullandı. Batı Trakya davasının milli bir dava olduğunun altını çizen Topçu, şunları kaydetti: ''Bu meseleye siyasi parti penceresinden bakmak son derece yanlış olur. Bu yapı içerisinde her siyasi partiye gönül vermiş insanlar var. Burası bir gün MHP tarafından partilileştirilmeye çalışılsa önce ben karşı çıkarım. Batı Trakya davası bütün siyasi kimliklerin çok üzerindedir. Bizler bu davanın, bu teşkilatın emrindeyiz. Yeni yönetime başarılar diliyorum.''