Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün9
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2289
Bu AyBu Ay15145
ToplamToplam1399935

Yönetim Kurulumuz Yıldırım Belediye Başkanı' nı Ziyaret Etti

54

 

BATI TRAKYA MİLLİ DAVAMIZ
HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Batı Trakya davasının milli bir dava olduğunu belirterek, ''Batı Trakyalı kardeşlerimiz vücudumuzun bir parçasıdır. Biz meseleye öyle bakarız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Her zaman yanınızdayız'' dedi.

 


Edebali, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin yeni yönetimini kabul etti. Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, Edebali'ye genel kurula katılarak Batı Trakya Türkleri'nin haklı davasına destek olduğu için teşekkür etti. ''Şölen havasının hakim olduğu salondan hep birlikte el ele kol kola çıkmayı başardık. Kazanan Batı Trakya oldu'' diyen Emiflatif, güzel hizmetlere imza atmak istediklerini söyledi. Yıldırım'da on binlerce Batı Trakya Türkü yaşadığına dikkat çeken Eminlatif, hemşehrilerine daha iyi hizmet için işbirliğine hazır olduklarını vurguladı.

 

'MESELEYE BÖYLE BAKARIZ'

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de, ziyaretten ve genel kuruldaki tablodan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu tür derneklerde ekseni davanın üzerine oturtmak gerektiğinin altını çizen Edebali, şunları kaydetti: ''Ben çok iyimser yaklaştım. En kıymetli zamanınızı bu işlere ayırıyorsunuz. Bu fedakarlıkları yapan insanların nitelikli kişiler olması toplum olarak bizi güçlü kılar. Sizin yönetiminizde de onu gördüm. Yönetimlerin değişmesi, isimlerin farklı olması kurumsal olarak bizim bakış açımızı değiştirmez. Bizim bakış açımız Batı Trakya davasıdır. Batı Trakya milli davamızdır. Batı Trakyalı kardeşlerimiz vücudumuzun bir parçasıdır. Biz meseleye öyle bakarız. Bugüne kadar üzerimize ne düşüyorsa; hem Batı Trakya davamıza hem milli birliğimize, kardeşliğimize yapılması gereken ne varsa yaptık. Bundan sonra da üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Her zaman yanınızdayız.''


Ziyaretin sonunda Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'ye Batı Trakya'nın meşhur Türk kahvesinden hediye etti.