Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün11
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2291
Bu AyBu Ay15147
ToplamToplam1399937

BTTDD Bursa Şubesi 8 Mart'a farklı bir anlam kattı

kkk

Şehit Mustafa Cambaz'ın annesine  'Yılın Kadını Ödülü' verildi

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, demokrasi şehidi gazeteci Mustafa Cambaz'ın annesi Ayşe Cambaz'ı 'Yılın Kadını' seçti. Acılı anneye ödülü, BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ahmet Batı Trakya'daki evinde takdim etti.

 

Yeni Şafak Gazetesi foto muhabiri olarak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişiminde hain kurşunların hedefi olan Mustafa Cambaz, Batı Trakya Müslüman Türk azınlığının bir ferdi olarak yıllar önce Türkiye'ye göç etmişti. Haymatlos olarak şehit düşen Mustafa Cambaz'a, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ölümünün ardından verilmişti.

MENETLER'DEKİ EVİNDE ZİYARET EDİLDİ

BTTDD Bursa Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Derneğin Dr. Ali Latif başkanlığındaki yeni yönetiminin, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' öncesindeki toplantısında, Mustafa Cambaz'ın Batı Trakya'da yaşayan annesi Ayşe Cambaz'ı 'Yılın Kadını Ödülü'ne layık gördüğü belirtildi. Dernek yönetiminin, Ayşe Cambaz'a ödülünü, BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları'nın 8 Mart'ta Bursa Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte takdim etmeyi planladığı, ancak Ayşe Cambaz'ın yaşı göz önünde bulundurularak bundan vazgeçildiği belirtilen açıklamada, ''Yönetim Kurulu üyemiz Mustafa Ahmet ve eşi Kadın Kolları üyemiz Hanife Ahmet önceki gün Batı Trakya'ya giderek, ödülü ve bir adet Kuranı Kerimi Ayşe Cambaz'a Gümülcine Menetler köyündeki evinde verdi. Ziyarette şehidin anne ve babasının yanı sıra kardeşleri de hazır bulundu'' denildi.

20170309 172711

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Mustafa Ahmet, ''Şehidimizin anne ve babasını evinde ziyaret ettik. Aile yakınlarının da hazır bulunduğu ziyaret duygusal anlara sahne oldu. Hayatımın en özel anlarından birini yaşadım. Sevgili Ayşe annemize, artık hepimizin onun oğlu olduğunu ifade ederek, Batı Trakya'nın, Türkiye'nin geleceği için canını feda eden Mustafa Cambaz'ın tarihe adını altın harflerle kazıdığını ifade ettim. Kendisine ve eşine böyle bir yiğit evlat yetiştirdikleri için gurur duymaları gerektiğini söyledim. Ayşe teyzemiz de ziyaret ve ödül için bizlere teşekkür etti'' ifadelerini kullandı.

'ÇANAKKALE'DE DE ÇOK ŞEHİDİMİZ VAR'

Açıklamada, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Kardiloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif'in de görüşleri aktarıldı. Eminlatif, önerinin Mustafa Cambaz gibi bir gazeteci olan Derneğin 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş'tan geldiğini ve teklifin oybirliği ile kabul edildiğini ifade ederek, ''Şehidimiz Mustafa Cambaz ve yakınları için ne yapsak az... Onlar Batı Trakya'nın, Türkiye'nin gururu oldu. Batı Trakya Türkleri, haymatlos durumda oldukları zaman bile Batı Trakya ve Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği için canlarını verebilirler. Mustafa Cambaz ağabeyimiz bunu bir kez daha göstermiştir. Çanakkale'de de çok sayıda Batı Trakyalı şehit var'' dedi.

20170309 173634

20170309 175130