Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün781
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta4168
Bu AyBu Ay17024
ToplamToplam1401814

üsküdar 15

Eminlatif Bakan Müezzinoğlu'nu
Kur'anı Kerim ziyafetine davet etti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu 30 Nisan'daki Mevlid-i Şerif ve Kur'anı Kerim ziyafetine davet etti ve vefat eden kayınpederi için baş sağlığı diledi.


Geçtiğimiz pazar günü Hasan Küçük başkanlığındaki BTTDD Üsküdar Şubesi'nin düzenlediği kahvaltılı toplantıya Çiftehavuzlar Lokali Temsilcisi Selami Kalenci ile Gençlik ve Kadın Kolları'ndan bir grupla birlikte katılan Ali Eminlatif, burada Bakan Müezzinoğlu ile de bir araya geldi. Müezzinoğlu'nu 30 Nisan'da Derneğin Çiftehavuzlar Lokali işbirliğinde binlerce kişinin katılımıyla yapılması planlanan Mevlid-i Şerif ve Kur'an'ı Kerim ziyafetine davet etti ve hazırlanan davetiyeyi kendisine verdi. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı, kayınpederini toprağa veren Müezzinoğlu'na başsağlığı da diledi. Bakan Müezzinoğlu, büyük bir aksilik olmaması durumunda Batı Trakyalıların bu büyük buluşmasında yer alacağını ifade etti. Eminlatif, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Eski Genel Başkan Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu, şube başkanları ve eski başkanlar başta olmak üzere davanın önde gelen isimlerine de davetiyeleri elden verdi.

BATI TRAKYA'YA ODAKLANACAĞIZ

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Türkiye'de yaşayan Batı Trakya Türklerinin sorunlarının son dönemde yüzde 80-90'ının çözüldüğünü belirterek, ''Anavatanda mülk edinme ve çifte vatandaşların askerlik sorunu dışında önemli bir sorun kalmadı. Bunlarla ilgili de önümüzdeki dönemde olumlu sonuç alacağımızı ümit ediyorum. Önümüzdeki dönemde bütün enerjimizi Batı Trakya Milli Davasına ve Yunanistan'da yaşayan hemşehrilerimizin Lozan Andlaşmasından'dan doğan fakat gasp edilen haklarının geri kazanımı için harcayacağız'' dedi. Eski Genel Başkan Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu ise ''Batı Trakya 30 yıl önce, 40 yıl önce bildiğiniz Batı Trakya, sorunlar aynen devam etmekte, hatta yenilerini eklemektedirler'' diye konuştu.

TEKNE İLE BOĞAZ TURU

Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu çıktı. Bakan, öncelikle kayınpederi merhum Hasan İsmail için kendisine iletilen taziyeler için teşekkür etti. ''Acılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır'' diyen Müezzinoğlu, hemşehrileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Balkan coğrafyasında yaşayan veya anavatana göçmek zorunda kalanların büyük Türk Milletinin asli unsurları olduklarının altını çizen Müezzinoğlu, ''Bizler de bunun bilinçle sıkıntılar yaşanan İkamet Tezkeresi, Çalışma İznileri, sağlık güvencesi, vatandaşlık ve üniversite harç ile denklik konularında gerekli girişimlerde bulunduk ve çok şükür ki hepsinin çözümünü sağladık'' ifadelerini kullandı. Kahvaltının ardından katılımcılar, tur teknesi ile boğaz gezisi yaptı.

üsküdar 2üsküdar 5