Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün346
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2626
Bu AyBu Ay15482
ToplamToplam1400272

il göç idaresi

AYDIN AĞZIKURU: BURASI SİZİN EVİNİZ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetimi, Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Aydın Ağzıkuru'yu makamında ziyaret etti. Başkan Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Ağzıkuru'ya kabulünden dolayı teşekkür etti. Aydın Ağzıkuru da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

140 ülkenin vatandaşına hizmet verdiklerinin altını çizen Ağzıkuru, kurum olarak en iyi hizmeti sunabilmek için çalıştıklarını vurguladı. Ağzıkuru, Batı Trakya Türkleri'nin Yunanistan'daki mücadelesini yıllardır takip ettiğini ifade ederek, ''Zaman zaman Türkiye'de de mevzuattan kaynaklanan sorunlar yaşanabiliyor... Bunları bizlere iletirseniz, birlikte çözüm üretebiliriz. Her zaman bekleriz, burası sizin eviniz. Soydaşlarımızı bilgilendirmeye ve sorunları en aza indirmeye yönelik her türlü projeye elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız'' dedi. İl Göç İdaresi ziyaretinde, BTTDD Başkanı Ali Emin Latif'in yanı sıra, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş, Genel Sekreter İsmail Hayat, Veznedar Gökhan Çobanoğlu, Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ramadan Eminoğlu, Gençlik ve Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Köseahmet, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özbek, Denetim Kurulu Üyesi Naim Karagöz ve Disiplin Kurulu Üyesi Dr. Recep Bölükbaşı hazır bulundu.

göç idaresi 2