Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün336
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2616
Bu AyBu Ay15473
ToplamToplam1400262

keçi

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları'ndan örnek 23 Nisan etkinliği

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, anlamlı bir organizasyona imza attı. Zeynep Güler başkanlığındaki Kadın Kolları'ndan bir grup, Bursa'daki 'Sevgi Evleri'nde kalan ve yaşları 3 ile 6 arasında değişen 13 çocukla unutulmaz bir gün yaşadı.

Sevgi Evleri görevlilerinin de hazır bulunduğu 23 Nisan etkinliği, Haflinger Çifliği'nde edilen kahvaltı ile başladı. Grup daha sonra oyun parkına geçti. Burada palyaçoların da eşlik ettiği çocuklar, farklı oyunlarla doyasıya eğlendi. Ata da binen sevgili miniklere, bu güzel anı yansıtan fotoğraflar hediye edildi. Grubun ikinci adresi, Özdilek Alışveriş Merkezi oldu. Burada beğendikleri pastaları yiyen çocuklar, oyun parkında günün tadını çıkardı. En keyifli anlar ise çocukların kendilerine eşlik eden BTTDD Kadın Kolları üyeleri ve yetkililerle bindikleri çarpışan arabalarda yaşandı. Minikler etkinliğin finalinde kağıt kalemi eline alarak, günün anısını resmetti.

'UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞADIK'

BTTDD Kadın Kolları Başkanı Zeynep Güler, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mastafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda minik kalplere dokunarak unutulmaz bir gün yaşadıklarını söyledi. Çocuklara doyamadan bir sonraki görüşmenin planlarını en yakın zamanda yapmak üzere vedalaştıklarını ifade eden Güler, ''Daha çok çocuk ve Kadın Kolları üyemizle birlikte çok daha büyük bir organizasyona imza atmak isterdik ama yasalar bu kadarına imkan veriyor. Bize bu fırsatı sundukları için Bursa Valiliği'ne, Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü'ne, Dernek Yönetimimize ve Kadın Kolları'nın fedakar üyelerine teşekkür ediyorum'' dedi.

z6

at 1

dönme dolap

z15

z2

z10