Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün12
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2292
Bu AyBu Ay15148
ToplamToplam1399938

Batı Trakya'nın kalbi Bursa'da attı

kkk

Binlerce Batı Trakyalı Kur'a-ı Kerim Ziyafeti'nde buluştu

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi ile Derneğin Çiftehavuzlar Lokali işbirliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve hayırseverlerin destekleriyle düzenlenen '7. Kur'an-ı Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif' büyük ilgi gördü.

Önceki gün Fatih-Çiftehavuzlar kapalı Pazar Alanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte, binlerce Batı Trakyalının yanı sıra Bursa protokolü ve Batı Trakya'dan gelen heyet hazır bulundu. Tasavvuf Vakfı Karabaşı Veli Dergahı Semazen Ekibi'nin gösterisi ve ilahilerle başlayan geleneksel organizasyon açılış konuşmaları ile devam etti. İlk olarak kürsüye çıkan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Emin Latif, büyük katılım için hemşerilerine teşekkür etti. Eminlatif, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, efsane liderimiz Dr. Sadık Ahmet başta olmak üzere hakkın rahmetine kavuşan tüm soydaşlarımıza ve şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum'' dedi.

kkk3

TÜRKİYE'DE SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin de, geleneksel buluşma ve katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye'de yaşayan Batı Trakyalılar'ın sorunlarının son dönemde büyük oranda çözüme kavuştuğunu anlatan Hüseyin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Hüseyin, tüm dernek üyelerini 14 Mayıs'taki Genel Merkez genel kuruluna beklediklerini de sözlerine ekledi. Daha sonra kürsüye çıkan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye'de yaşayan Batı Trakyalıların sorunlarının çözüme kavuştuğunu vurguladı. Bunda Bakan Müezzinoğlu'nun düzenlediği çalıştayların büyük payı olduğunun altını çizen Dündar, sözü etkinliğe getirdi ve ''Güzel ve örnek bir etkinlik oluyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Tevfik Topçu ve Rodop Milletvekili İlhan Ahmet bu tür etkinliklerin önemine işaret ederken, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse ise birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

kkk5

DÜNYA BİRİNCİSİ HAFIZLAR BÜYÜLEDİ

Açılış konuşmalarının ardından Şehreküstü Camii İmamı M. Lütfi Taşçı, dünya birincilikleri bulunan ünlü hafızlar İstanbul Fatih Camii İmamı Bünyamin Topçuoğlu, İstanbul Eminönü Yeni Camii İmamı Ferruh Muştuer ve İstanbul İstoç Camii İmamı Mustafa Kızılcaoğlu, Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okudu. İlgiyle izlenen etkinlik dualar ve yöresel yemek ikramı ile son buldu. Davetlilerin, Batı Trakya'nın yöresel kıyafetlerini giymiş genç kızlar ve erkekler tarafından karşılanması da etkinliğe renk kattı.

kkk1kkk4kkk6kkk8kkk7kkk9kkk10kkk11kkk12kk20kk21