Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün10
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2290
Bu AyBu Ay15146
ToplamToplam1399936

Batı Trakya Türkleri'ne Etabli uyarısı

etabluuu

SGK'YA VERİLECEK ETABLİ BELGESİ İLE İLGİLİ DUYURU

Yeni düzenlemelerin ardından birinci derece yakınlarının üzerinden veya Genel Sağlık Sigortası'na (GSS) dahil olarak, Türkiye'de sigortalı olmak isteyen soydaşlarımızın, son günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) götürdükleri 'Etabli' belgeleri ile ilgili sorun yaşadıkları bilgisini aldık.
Bunun üzerine SGK'ya giderek 'Etabli' belgesinin neden yeterli olmadığını sorduğumuz yetkili memur ve şefi, genelgede 'Türk Soylu' yazdığını Etabli'de ise 'Batı Trakya Türk Azınlığı' ifadesi yer aldığını söyledi. 'Adı üzerinde Türk Azınlığı, daha ne yazsın, bu belgeyi T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu Türk olduğumuz için veriyor. Bizim Türk olduğumuzdan Yunanistan dışında şüphe duyan da yok' desek de anlamadılar...
Baktık olmuyor; SGK İl Müdürü Sayın Erhan Karaca'ya başvurduk. Kendisi de bizim gibi çok şaşırdı ve hemen yetkilileri arayarak yanlıştan dönülmesi için talimatı verdi... Ve uygulamalı olarak, söz konusu sorunu yaşamış bir amcamızın başvurusunu yaptık, kendisi sorunsuz bir şekilde sigorta kapsamına girdi.
Bugüne kadar görevli memurlardan kaynaklanan benzer sorun nedeniyle SGK'da işlemini yaptıramayan varsa, ya da bundan sonra böyle bir durumla karşılaşan olursa lütfen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ne başvursun veya bizlere ulaşsın.

Saygılarımızla
BTTDD Bursa Şubesi
Yönetimi

IMG-20170503-04536