Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün335
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2615
Bu AyBu Ay15471
ToplamToplam1400261

Batı Trakyalılar'a Bursa'da yeni buluşma yeri

y1

BTTDD BURSA ŞUBESİ YİĞİTLER LOKALİ AÇILDI

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yiğitler Lokali, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin'in de hazır bulunduğu törenle açıldı.


Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki BTTDD Bursa Şubesi yönetimi, göreve geldiği 15 Ocak'tan bu yana verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Dernek, son olarak Batı Trakyalılar arasındaki birlik ve beraberliği artırmaya yönelik önemli bir adım daha atarak, soydaşların yoğun olarak yaşadığı Yıldırım Yiğitler Mahallesi'ne lokal açtı. Temsilciliğini Derneğin aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olan Hasan Bostancı'nın üstlendiği lokalin kurdelesi, görkemli bir törenle kesildi.

ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK

Açılış töreninde konuşan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, verdikleri sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğu içinde olduklarını ifade ederek, ''Yiğitler lokalimiz Batı Trakya'nın yiğit evlatlarına hayırlı olsun. Buranın birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Başta Lokal Temsilcimiz ve Yönetim Kurulu Üyemiz Hasan Bostancı ile resmi işlemleri yürüten Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız Ramadan Eminoğlu ve mahalle halkı olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun'' dedi. Hasan Bostancı da, Dernek yönetimi ile mahalle halkına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

y2

GENEL BAŞKANDAN KONGRE DAVETİ

Daha sonra kürsüye çıkan BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, ''Bu kadar ciddiyetle çalışan bir ekibin başında olmak beni son derece mutlu ediyor'' diyerek başladığı konuşmasında, görev süresi boyunca 110 bin kilometre yol katettiğini söyledi. İki yıldır sorunların çözümü için yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarının altını çizen Hüseyin, ''Türkiye'deki sorunların kökünü kazıdık'' ifadesini kullandı. Bursa Şubesi'nin başarılı çalışmalarına bir yenisi eklediğini dile getiren Genel Başkan Hüseyin, ''Yiğitler Lokalimiz hep dolu olsun, bizlere hep güzellikler yaşatsın. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu. Hüseyin, dernek üyelerini, bu pazar günü İstanbul Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezi'nde yapılacak BTTDD Olağan Genel Kurulu'na davet etti.

BURASI BİR İHTİYAÇTI

Aynı zamanda BTTDD Bursa Şubesi eski başkanlarından olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, derneğin yeni yönetiminin Bursa'nın yiğit, heyecanlı ve güzel insanlarının yaşadığı mahallede gördüğü ihtiyaca cevap verdiğini belirterek, ''Hayırlı olsun'' dedi. Şehirlerin büyümesiyle insanların giderek yalnızlaştığına dikkat çeken Dündar, insanların kaynaşmasına vesile olacak bu tür yerlerin sayısının artması gerektiğini anlattı. Dündar şöyle devam etti: ''Burası bir ihtiyaçtı. BTTDD Bursa Şubesi yeni yönetimindeki arkadaşları takip ediyoruz. Güzel faaliyetleri var. Bir şeyler üretmek için her şeyimiz var, imkanları en iyi şekilde kullanmalıyız. Sorunlar çözülmüş olabilir ama birlik ve beraberliğimizi daha da artırmamız gerekiyor.''

y3

KATILIM YÜKSEK OLDU

Batı Trakyalılar'ın yoğun ilgi gösterdiği BTTDD Bursa Şubesi Yiğitler Lokali açılış töreninde, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, AK Parti İl Yöneticisi İbrahim Toprak, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, AK Parti Yıldırım İlçe Başkan Yardımcısı Şakir Emin ve Teşkilat Başkanı İbrahim İsmailoğlu, Yiğitler Muhtarı Süleyman Uzun, Batı Trakya Türk Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (BATISİAD) Başkanı Ahmet Er, Batı Trakyalılar Panayır Ağası Mehmet Emiroğlu, BTTDD Genel Başkan Yardımcıları Musa Yurt ve Mehmet Hasanoğlu, BTTDD Bursa Şubesi Eski Başkanı Ahmet Koç ile dernek yöneticileri de hazır bulundu. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Emin Latif ve Lokal Temsilcisi Hasan Bostancı ile birlikte açılış kurdelesini kesen potokol, daha sonra lokalin içine geçerek, mahalle halkı ile birlikte çay, kahve içip sohbet etti.

 

y4y5ym