Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün344
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2624
Bu AyBu Ay15480
ToplamToplam1400270

Yaka Birlik'ten BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

yaka 0

Yaka Birlik Futbol Kulübü'nden BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

Batı Trakya'da Durhasanlar, Dolapçılar, Hacıköy ve Işıklar köylerinin birlikte kurduğu YAKA BİRLİK Futbol Kulübü'nün Erdi Şerif başkanlığındaki yönetimi ve futbolcular, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Şube Başkanı Ali Elin Latif, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Sportif faliyetlerinizle Batı Trakya Türkleri'nin birliğine beraberliğine, barışa ve dostluğa katkı sağlıyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Durhasanlar başta olmak üzere köylerinizin Batı Trakya Türkleri'nin haklı davasına katkılarını da çok iyi biliyoruz. Derneğimizi ziyaretiniz bizleri çok mutlu etti'' dedi. Yaka Birlik Başkanı Erdi Şerif de, kulüpleri hakkında bilgi verdi. Şerif, 'Yunanistan Amatör B' liginde mücadele ettiklerini belirterek, ''Batı Trakya'ya yakışır şekilde sportif faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sıcak kabulünüz için çok teşekkür ediyoruz'' diye konuştu. Ziyaretin sonunda iki başkan birliklerine karşılıklı hediye takdim etti. Görüşmede, BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, Veznedar Gökhan Çobanoğlu, Disiplin Kurulu Üyesi Hüseyin Hacıoğlu, Dernek Görevlisi Zekeriya Osman ile Gençlik Kolları Üyesi Hakan Osman da hazır bulundu.

yaka 1