Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün346
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2626
Bu AyBu Ay15482
ToplamToplam1400272

Ami Emin Latif ve Hakan Çavuşoğlu

'Sayın Hakan Çavuşoğlu ile gurur duyuyoruz'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, derneğin eski başkanlarından Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'nun yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev almasını, Batı Trakya Türkleri olarak sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Eminlatif, kabine revizyonu ile ilgili yaptığı açıklamada, yeni Bakanlar Kurulu'nun hayırlı olması temennisinde bulundu. BTTDD Bursa Şubesi'nde başkanlık yapmış Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'nun kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev alacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Eminlatif şunları kaydetti: ''Sayın Çavuşoğlu başarılı dernek başkanlığı ve milletvekilliğinin ardından bu önemli görevi de layıkıyla yerine getirecektir. Bundan hiç şüphemiz yoktur. Kendisi başta Batı Trakya ve Balkanlar olmak üzere dış Türkler konusunda çok donanımlı ve çalışkan bir isimdir. Türkiye'de yaşayan Batı Trakya Türkleri'nin sorunlarının çözümüne yıllardır önemli katkılar sağlamıştır. Sayın Çavuşoğlu'nun Türk soylu yabancı uyruklulara 'Uzun Süreli İkamet', 'İstisnai Vatandaşlık' gibi önemli avantajlar sağlayan düzenlemelerde büyük payı vardır. Sorunları, balkanları, en önemlisi de Batı Trakya'yı ve Türk-Yunan ilişkilerini çok iyi bilen bir hemşehrimizin, eski başkanımızın kabinede yer alması bizi çok mutlu etmiştir. Batı Trakya'dan çıkarak anavatan Türkiye'de Başbakan Yardımcılığına kadar yükselmeyi başarmış Sayın Hakan Çavuşoğlu'na kendisi ile gurur duyduğumuzu belirtir, görevinde başarılar dileriz. Bu arada yeni kabinede yer almayan değerli hemşehrimiz Mehmet Müezzinoğlu'na da verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.''