Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün775
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta4162
Bu AyBu Ay17018
ToplamToplam1401808

Bursa Valisi İzzettin Küçük'e ziyaret

valiii

Yöneticilerle tek tek tanıştı, 'her konuda yardıma hazırım' dedi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, Bursa Valisi İzzettin Küçük'ü makamında ziyaret etti. Heykel'deki tarihi Valilik binasında gerçekleşen buluşmada, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzman Dr. Ali Emin Latif, Vali Küçük'e kendilerini kabulünden dolayı teşekkür etti.

Batı Trakya Türk Azınlığın ikili anlaşmalardan doğan haklarının takipçisi olmaya çalıştıklarını belirterek, ''Türkiye'de sorunlar büyük ölçüde çözüm bulurken, Yunanistan'da yaşayan Türk Azınlık büyük sıkıntılara göğüs geriyor. Vatandaşlık haklarımızın elde edilmesi noktasında bir arpa boyu yol alamadık. Diğer yandan ülkedeki ağır ekonomik kriz aileleri göçü zorlamaya devam ediyor. Yunanistan'da iktidarlar değişiyor ama Türk Azınlığa yönelik tutum bir türlü değişmiyor'' dedi. Eminlatif, Türkiye'deki sorunların çözüm bulması noktasında, hemşehrileri Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile Sağlık eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun büyük payı olduğunu da sözlerine ekledi. Vali İzzettin Küçük de, Ali Eminlatif ve ekibine başarılar diledi, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. BTTDD Bursa Şubesi yöneticileri ile tek tek tanışan ve derneğin faaliyetleri ile Batı Trakya hakkında detaylı bilgiler alan Vali Küçük, her konuda yardıma hazır olduklarını vurguladı. Ziyarette BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif'e, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, STK'lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar, Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ramadan Eminoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Özbek ve Mustafa Ahmet, Denetim Kurul Üyeleri Halil Nezirmehmet ve Naim Karagöz ile Dernek Görevlisi Zekeriya Osman eşlik etti.