Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün779
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta4166
Bu AyBu Ay17022
ToplamToplam1401812

Batı Trakyalılar Kurucu Başkanlarını unutmadı

1

'ŞÜKRÜ AMCA'YI DUALARLA ANDIK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin kurulduğu 1974 yılından 1990 yılına kadar aralıksız başkanlığını yapan, Bursaspor eski Başkanı duayen sanayici Şükrü Şankaya, ölümünün 12. yılında kabri başında anıldı.

Yardımsever ve mütevazı kişiliğiyle Bursa'nın gönlünde taht kuran, ancak Batı Trakya Türkleri'nin haklı mücadelesine sağladığı katkılarla Batı Trakyalılar arasında çok özel bir yeri olan duayen sanayici için, toplumun farklı kesimlerinden yüzlerce kişi dua etti. Ahmetpaşa Mezarlığı'ndaki törene yeğeni Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar, oğlu Yeşim Tekstil CEO'su Şenol Şankaya, kardeşi işadamı Kadir Şankaya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Başkanı Ali Ay başta olmak üzere iş, spor ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı. Törende, Uzm. Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi de hazır bulundu. BTTDD Yöneticileri, Cavit Çağlar ve merhumun oğlu Şükrü Şankaya'ya taziyelerini iletti.

RRR

Batı Trakya onu unutmayacak

Ulucami İmamı Tahsin Karanfil, İl Vaizi İbrahim Tezer, Ulucami emekli Müezzini Abdullah Yiğit'in okuduğu Kuran-ı Kerim ve duaların ardından, aile adına konuşan Cavit Çağlar, ''Şükrü Bey örnek bir insandı. Herkese destek olurdu. Bursa onu hep güzel yadediyor. Ailem adına, dostları adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmadınız. Allah hepinizden razı olsun. Allah hepinize sağlık, memleketimize huzur versin'' dedi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, Şükrü Şankaya'nın Bursa'nın en büyük değerlerinden olduğunu söyledi. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif törenin ardından kendisine uzatılan mikrofonlara, Şükrü Şankaya'nın Batı Trakyalılar arasında çok özel bir yeri olduğunu söyledi. Eminlatif, ''Şükrü Amca'yı 12 yıl değil, asırlar da geçse hemşehrileri unutmayacaktır. 16 yıl başkanlığını yaptığı BTTDD Bursa Şubesi'nde onun ve arkadaşlarının gösterdiği yolda yılmadan yürümeye ve Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı'nın Yunanistan'daki hak arama mücadelesine son nefesimize kadar katkı sağlamaya devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

ANMA 4ANMA 5