Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün9
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2289
Bu AyBu Ay15145
ToplamToplam1399935

Yeni İl Emniyet Müdürü'ne 'hayırlı olsun' dedik

e2

Ak: Türkiye güçlü olduğu zaman bu ülkeye güvenenler de güçlü oluyor

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, Bursa'da yeni göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Osman Ak'ı ziyaret ederek 'hayır olsun' dileklerini iletti. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Osman Ak'a kabulünden dolayı teşekkür ederek, Bursa'nın huzuru için atılacak adımlarda üzerilerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Eminlatif, Osman Ak'a, ''Göreve geldiğiniz günden bu yana uyuşturucu ve trafikle ilgili attığınız adımlar takdir topluyor'' dedi.

e1

Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Batı Trakya'nın önemine işaret eden Ak, bu konuda ellerinden geleni desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı. Ak, Türkiye güçlü olduğu zaman bu ülkeye güvenenlerin de güçlü olduğunu belirterek sözlerine noktaladı. Görüşmenin sonunda Ali Eminlatif, Osman Ak'a Batı Trakya'ya özgü ürünlerden meşhur Türk kahvesi ve Kavala kurabiyesi hediye etti.