Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün346
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2626
Bu AyBu Ay15482
ToplamToplam1400272

Cumhuriyet kutlamalarına her yerde ortak olduk

29 etik resep

Bu coşku hiç bitmeyecek

Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. kuruluş yıldönümü Türkiye'de ve dünyanın farklı noktalarında kutlanırken, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi de büyük coşkuya ortak oldu.

Şube Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif bir grup yönetici ile Bursa Valiliği'nin Sheraton Otel'deki resepsiyonunda hazır bulunurken, bazı yöneticiler de Osmangazi Belediyesi'nin 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen organizasyonuna katıldı. Kadın Kolları üyeleri ise Yıldırım'daki Cumhuriyet yürüyüşü ve etkinliğinde yer aldı.

29 ekimg2

Derneğin Çağatay Ali başkanlığındaki Geçlik Kolları da, 94 yıllık coşkuyu Nilüfer'deki Cumhuriyet yürüyüşüne katılarak yaşadı. BTTDD Bursa Şubesi yönetici ve üyeleri, etkinliklerde ellerinde Türk bayrakları ile Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlılıklarını bir kez daha güçlü bir şekilde haykırırken, Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları ile gazi ve şehitlere saygı, minnet ve şükranlarını sundu.

29 k01

Bursa'nın farklı noktalarındaki alanlarda toplanan milyonların ve Batı Trakyalılar'ın ortak sesi 'Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti' oldu. Türk bayrakları ile Atatürk posterlerinin ellerden düşmediği etkinliklerde, Kıraç, Demet Akalın, Kolpa, Ediz gibi sanatçılar sahne aldı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Cumhuriyeti büyük coşku ile kutladıklarını, ayrıca Bursa Valiliği'nin resepsiyonunda Vali İzzettin Küçük, Sağlık ve Çalışma Eski Bakanı Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar başta olmak üzere birçok isimle biraraya gelerek gelişmeleri değerlendirdiklerini kaydetti. Eminlatif, bir kez daha herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayarak sözlerini noktaladı.

29 ekim osmangazi