Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün344
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2624
Bu AyBu Ay15480
ToplamToplam1400270

Uzun süreli ikamet sürecinde yakın takibimiz sürüyor

GOC

Üniversiteli gençler için kolaylık istedik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Göç İdaresi Bursa İl Müdürü Aydın Ağzıkuru'yu makamında ziyaret etti.

Eminlatif, 'Uzun Süreli İkamet' ile ilgili devam eden süreçte en çok başvurunun yapıldığı Göç İdaresi Bursa İl Müdürlüğü'nün çabalarını takdirle karşıladıklarını belirterek, ''Sayın Ağzıkuru kurum çalışanları ile birlikte bizlere her zaman yardımcı oluyorsunuz. İyi bir diyaloğumuz var. Sizlere tekrar teşekkür ediyorum'' dedi. Eminlatif, Uludağ Üniversitesi'nde okuyan bir grup Batı Trakyalı öğrencinin 'Uzun Süreli İkamet' randevularının yarıyıl tatilinden sonra olduğunu dile getirerek, ''Bu gençler ailelerinden uzakta okuyorlar. Sayıları fazla olmayan bu kardeşlerimiz, yarıyıl tatilinde Batı Trakya'ya giderek aileleri ile özlem gidermek istiyorlar. Sizlerden söz konusu gençlerimizin işlemlerinin randevu tarihlerinden önce yapılması konusunda yardım rica ediyoruz'' diye konuştu.

İl Müdürü aralık ayını işaret etti

Aydın Ağzıkuru da, BTTDD Bursa Şubesi yönetimine yapıcı yaklaşımlarından dolayı teşekkür etti. Şu anda inanılmaz bir yoğunluk yaşandığını, ancak aralık ayında bir boşluk oluşmasını beklediklerini anlatan Ağzıkuru, 'Uzun Süreli İkamet' randevularının Kurumun Ankara'daki merkezinin kontrolünde olduğunun altını çizdi. Ağzıkuru şunları kaydetti: ''Siz de biliyorsunuz, şu anda önemli gerekçeleri olanların işlemlerini (sağlık sorunu vb.) Ankara'ya bildirerek randevu tarihinden önce yapıyoruz. Sözünü ettiğiniz kardeşlerimizin durumunu da inşallah aralık ayında bir rahatlama olunca gerçekleştirmek için elimizden geleni yaparız.''