Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün10
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2290
Bu AyBu Ay15146
ToplamToplam1399936

Geçlik Kollarımızdan Eskişehir gezisi

g1

Tarihi ve kültürel yerleri gezdiler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Gençlik Kolları, geçtiğimiz hafta sonu önemli bir organizasyona imza attı. Daha önce duyurusu yapılan Eskişehir gezisi, 25 Kasım Cumartesi günü başarıyla gerçekleştirildi.

Büyük bölümü Uludağ Üniversitesi'nden yaklaşık 50 Batı Trakyalı gencin katıldığı gezinin mihmandarlığını BTTDD Bursa Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları'ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Köseahmet yaptı. Yıldırım Belediyesi tarafından tahsis edilen ve önünde 'BTTDD Bursa Şubesi Gençlik Kolları' yazan otobüs, Dernek önünden sabah saat 07.30'da hareket etti. Sabah kahvaltısını, Kadın Kolları üyelerinin yaptığı börek ve keklerle eden grup, saat 10.00'da Eskişehir'de oldu.

g3

Bilim ve sanat merkezi ile müze ziyaretleri

İlk olarak Odun Pazarı'ndaki tarihi mekanları gezen gençler, buradan Sadık Ahmet Caddesi ve Gümülcine Camisi'ne geçti. Eskişehir'de okuyan bir grup Batı Trakyalılar'ın da dahil olduğu heyet, daha sonra Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nce Kent Park'taki Kırım Çığ Börek'te verilen öğle yemeğini yedi. Daha sonra Porsuk çayının geçtiği Adalar Bölgesi ve Yenibağlar caddelerini turladıktan sonra 'Türk Dünyası 'Bilim Kültür ve Sanat Merkezi' ile meşhur Balmumu Müzesi'ni gezme fırsatı bulan grup, akşam saatlerinde dönüşe geçti. Derneğin ikramı akşam yemeğini Bozüyük'te yiyen gençlerin gezisi, gece saat 22.00'da Bursa'da son buldu. BTTDD Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Ali, Eskişehir'de çok güzel bir gün geçirdiklerini belirterek, ''Batı Trakyalı gençler arasında birlik-beraberliği ve dayanışmayı artıran bu tür kültür gezileri ve farklı etkinlikleri sürdürmek istiyoruz. Bu imkanları bize sağlayan Dernek yönetimine çok teşekkür ederiz'' dedi.

g2g4