Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün11
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2291
Bu AyBu Ay15147
ToplamToplam1399937

Engelliler Haftası'nda örnek etkinlik

kad1

'Elimi Tutsan Engellimi Unutsam'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, Engelliler Haftası'nda önemli bir programa imza attı. 'Elimi Tutsan Engellimi Unutsam' sloganı ile yola çıkan Başkan Zeynep Güler ve beraberindekiler, Nilüfer'deki İpek Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde engelli çocuklarla güzel bir gün geçirdi.

Okul Müdürü Adem Çelik ve Yardımcısı Selda Düzyol tarafından karşılanan Batı Trakyalı kadınlar, çocuklarla tanıştıktan sonra onlara hediye verdi. Daha sonra hep birlikte seramik atölyesine geçildi ve burada BTTDD Kadın Kolları üyeleri, çalışmalarını gözlemledikleri engelli çocuklarla birlikte çalışma yaptı. BTTDD Kadın Kolları, ayrıca bugüne kadar düzenledikleri kermeslerden elde ettikleri gelirlerle Merkez'e 'özbakım ve günlük yaşam becerileri kazanmak için uygulama mutfağında kullanılacak malzeme ve materyal' bağışında bulundu.

kad 3

Birlikte pasta kesip eğlendiler

Batı Trakyalı kadınlar, daha sonra okul yetkilileri ve engelli çocuklarla birlikte pasta keserek müzik eşliğinde farklı bir gün geçirdi. BTTDD Kadın Kolları Başkanı Zeynep Güler, programda en önemli amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunun altını çizerek, ''Engelli kardeşlerimizle çok güzel bir gün geçirdik. Belki onlara engellerini unutturamadık ama bir nebze de olsa paylaşmanın gururunu yaşadık'' dedi.

kad 2