Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün803
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5325
Bu AyBu Ay18181
ToplamToplam1402971

y2

Yaka'yı umutlandıran modern tesisi gezdik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Uzm. Dr. Ali Emin Latif Başkanlığındaki yönetimi, işadamı Levent Sadık Ahmet’i, Batı Trakya'nın Yaka bölgesinde kurduğu kiraz şoklama ve paketleme tesisinde ziyaret ederek 'Hayırlı olsun' dedi.

Eminlatif, genç işadamına kabulünden dolayı teşekkür ederek, ''Batı Trakya'nın sizin gibi girişimcilere ihtiyacı var. Çok önemli olduğunu düşündüğümüz modern bir tesisi, Yunanistan'ın içinde bulunduğu ağır ekonomik kriz sürecinde bölgeye kazandırmış olmanızdan dolayı tebrik ediyoruz. Merhum liderimiz babanız Dr. Sadık Ahmet'in izinden yürüyerek, Batı Trakya'ya önemli hizmetler yapıyorsunuz. Kiraz üreticilerine ve sizlere bol kazançlar diliyorum'' dedi. YAKA IKE CEO'su Levent Sadık Ahmet de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, BTTDD Bursa Şubesi yöneticilerine tesisi gezdirerek, detaylı bilgiler verdi.

Üreticiye her türlü hizmet veriliyor...

Kalite standartları açısından tesisin Yunanistan'da zirvede yer aldığını vurgulayarak, aldıkları kirazın üretim sürecini ve zirai ilaç kullanımını da çok iyi takip ettiklerini söyledi. Çiftçileri bilinçlendirmeye yönelik yoğun bir çalışma yürüttüklerini anlatan Ahmet, seminerler düzenlediklerini ve 300 çiftçiyi sertifikalandırdıklarını kaydetti. Levent Sadık Ahmet, sadece Batı Trakya'dan değil, Yunanistan genelinden ürün aldıklarını dile getirerek şu bilgileri verdi: ''Önümüzdeki yıl ihracat yaptığımız ülke sayısını artırmayı planlıyoruz. Geride bıraktığımız sezonda fiyatı 2,30 Euro'ya kadar çıkardık. Son 20 yılın en yüksek rakamları ile üreticiden ürün aldık. 20 gün aynı fiyattan alım yapmayı başardık. 1,20 Euro ile sezonu kapattık. Eskiden bu fiyattan sezon açılıyor ve 70-80 Cent ile kapatılıyordu. Budamadan gübre ve zirai ilaç kullanımına kadar her alanda üreticileri bilgilendiriyoruz. Toprak analizi yapıyoruz. Bizi dinleyen üretici bu yıl en iyi meyveyi üretti.''

yy