Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün476
DünDün917
Bu HaftaBu Hafta1393
Bu AyBu Ay14249
ToplamToplam1399039

Büyükşehir Belediyesi'nde sıcak kabul

ak1

Başkan Aktaş'tan günün anısına selfie

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve bir grup dernek yöneticisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti.

Emilatif, yoğun programa rağmen kendilerini kabulünden dolayı Aktaş'a teşekkür ederek, ''Geldiğiniz günden bu yana özverili bir çalışma ortaya koyuyorsunuz. Bursa için gecenizi gündüzünüze kattığınıza şahit oluyoruz. Bu güzel şehir hepimizin elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Ayrıca derneğimize katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederiz'' dedi. Aktaş'a Batı Trakya, oradaki Türk Azınlığı ve derneğin faaliyetleri ile ilgili de bilgi veren Ali Eminlatif, son olarak Batı Trakya Türk Azınlığı'nın '29 Ocak Toplumsal Dayanışma ve Milli Direniş Günü'nü Çanakkale Şehitler Abidesi'nde Bursa'dan yüzlerce soydaşın katılımı ile resmi törenle andıkları ve Afrin'e yönelik harekata desteklerini açıkladıklarını kaydetti.

ak 2

Batı Trakya'da büyük iftarı planı...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Batı Trakya Türkleri'nin önemine işaret etti. İnegöl Belediye Başkanlığı döneminde Batı Trakya'ya gittiğini ve soydaşların evlerine konuk olduğunu anlatan Aktaş, orada kendini evinde gibi hissettiğini anlattı. Geçtiğimiz günlerde Batı Trakya'daki Türk Belediye Başkanlarını ağırladığını dile getiren Aktaş, önümüzdeki dönemde Batı Trakya'ya gitmeyi çok arzu ettiğini kaydetti. Aktaş, ''Büyükşehir Belediyesi olarak orada soydaşlarımızın katılımı ile büyük bir iftar programı yapabiliriz. Çok güzel olur'' diye konuştu. Ali Eminlatif de, bu konuda BTTDD Bursa Şubesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı. Eminlatif, ziyaretin sonunda Aktaş'a Gümülcine'nin meşhur Türk kahvesi ve Kavala kurabiyesi ile tarihteki ilk Türk Cumhuriyeti olan Batı Trakya Türk Cumhuriyeti'nin bayrağı ve Türk bayrağı ile dernek logosunun yer aldığı masa bayrağından hediye etti. Ziyaret, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'nın çektiği selfie ile noktalandı.