Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1240
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5762
Bu AyBu Ay18618
ToplamToplam1403408

dom1

55 kişilik heyetle 'hayırlı olsun' ziyareti

Batı Trakya'nın etkili merkezlerinden biri olan Domruköy, Türk Azınlığın birlik ve beraberliğine katkı sağlamaya ve diğer köylere örnek olmaya devam ediyor. Köyde ikamet eden ve aralarında Muhtar Harun Eşref, Trakya Tütüncüler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kozlukebir Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Sinan Ahmet ile önceki yıllarda Belediye'de görev yapmış Muzaffer Molla Latif ve Muzaffer Süleyman Hüseyin'in de bulunduğu 55 kişi, aynı köyden olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Emin Latif'e destek ve başarı dileklerini iletmek için Bursa'ya geldi. Şehirde iki gün boyunca Eminlatif'in konuğu olan Domruköylüler, rehber eşliğinde yapılan turla hem Bursa'nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi hem de Bursa'da yaşayan köylüleri ile hasret giderdi.

'Gerekirse canımızı veririz...'

Heyet, ilk gün otele yerleşmesinin ardından Hünkar Köşkü'nde Ali Eminlatif'in verdiği akşam yemeğinde Bursa'da yaşayan köylüleri ile buluştu. Gurur gecesine dönüşen toplantıda konuşan Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Bu duyguları bana yaşattığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsem az... Allah hepinizden razı olsun'' dedi. Batı Trakya Türkleri'nin haklı davasına en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını kaydeden Eminlatif, ''Bu uğurda gerekirse merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet gibi canımızı veririz. Anavatanda Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma eski Bakanımız Bursa Milletvekili Mehmet Müezzenioğlu'nun öncülüğünde sorunlarımız büyük ölçüde çözüldü. Ama maalesef Yunanistan, Batı Trakya Türk Azınlığı'na haklarını vermemekte ısrar ediyor. Artık dernek olarak Batı Trakya'ya ağırlık vermeye başladık'' ifadelerini kullandı. Eminlatif, Batı Trakya'da çok özel bir yere sahip olan Domrüköy'de düzenlenen geleneksel mevlide dernek olarak katkı sağlamak istediklerini de sözlerine ekledi.

dom4

Dikkat çeken hediyeler...

Heyet ikinci gün BTTDD Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Burada da Başkan Ali Eminlatif ve yönetimi tarafından karşılanan Domruköylüler'e dernek ve faaliyetleri ile ilgili sunum yapıldı. Eminlatif, buradaki konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, ''Aramıza nifak tohumu ekmek isteyenler çıkıyor. Bunlara sanıyorum en güzel cevabı bugün burada sizler veriyorsunuz'' diye konuştu. Eminlatif, kendisini ziyarete gelen köylülerine içinde havlu, şapka ve şiir kitabı bulunan hediye paketlerinden verdi, ayrıca köy imamına özel işlemeli cübbe, cami odası ve kahvelere asılmak üzere de çerçevelenmiş Batı Trakya haritası gönderdi. Eminlatif, ''Bunlarla vermek istediğimiz mesaj şudur: Batı Trakya Türkleri olarak ne topraklarımızdan ne dilimizden ne dinimizden ne de kültürümüzden vazgeçeriz'' dedi. Heyet adına söz alan Sinan Ahmet de, Ali Eminlatif ile gurur duyduklarını ve yönetimin çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini ifade etti. Ahmet, BTTDD Bursa Şubesi'ne Domruköy'ün her noktasının görüldüğü bir fotoğrafını, yöneticilere de Türk Kahvesi hediye etti. Heyet daha sonra Dernek yöneticileri ile birlikte Tarihi Merinos Tren İstasyon Tesisleri'nde öğle yemeği yedi. Buradan Ulu Cami'ye geçerek ikindi namazı kılan heyet, akşam saatlerinde Bursa'dan ayrıldı.

 

dom3dom2