Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün487
DünDün908
Bu HaftaBu Hafta3313
Bu AyBu Ay17860
ToplamToplam1374462

ceyhun irgil

Kitaplarından hediye etti, destek sözü verdi

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Bir grup yönetici ile birlikte İrgil'i kabul eden Dernek Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dernek ve çalışmaları ile ilgili bilgi veren Eminlatif, Batı Trakya'nın milli bir dava olduğunun altını çizdi. Biri hariç her siyasi partiye eşit mesafede olduklarını vurgulayan Eminlatif, ''Göreve gelmeden önce söylediğimiz gibi bize bir el uzatana biz bin el uzatıyoruz'' dedi.

Aralarından çıkan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sağlık eski Bakanı Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu gibi isimler sayesinde Türkiye'deki sorunlarının büyük bölümünün çözüme kavuştuğunu anlatan Eminlatif, Yunanistan'da ise sıkıntıların devam ettiğini kaydetti. Ceyhun İrgil ise, uzun zamandır planladığı ziyareti ancak gerçekleştirebildiğini vurguladı. Kendi aile büyüklerinin de göçmen olduğunu belirten İrgil, Batı Trakya Türkleri için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu ifade etti. İrgil, Derneğe kaleme aldığı kitaplardan; Ali Eminlatif de milletvekiline Kavala kurabiyesi ile Gümülcine'nin meşhur kahvesinden hediye etti.

ceyhun2