Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün487
DünDün908
Bu HaftaBu Hafta3313
Bu AyBu Ay17860
ToplamToplam1374462

ısık hanım

 

Ödül bu yıl 'Işık Sadık Ahmet'e

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Batı Trakya Türkleri'nin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet'in eşi Işık Sadık Ahmet'i '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kapsamında 'Yılın Kadını' seçti.


Dernekten konuya ilişkin yapılan açıklamada, Işık Sadık Ahmet'in hayatının büyük mücadelelerle geçtiğine işaret edilerek, şu ifadelere yer verildi: ''Merhum liderimiz Yunanistan'daki Türk Azınlığın hak arama mücadelesine önderlik ederken o hep yanındaydı. Hatta liderimiz elim kazada şehit olurken de çocukları ile birlikte aynı araçta acıların en büyüğünü yaşıyordu. Bir yandan eşinin yasını tutarken, diğer yandan ağır yaralı kızını kurtarmak için mücadele ediyordu. Büyük acılar yaşadı ama gerçek bir Türk kadını gibi ayakta kalmayı başardı. Hatta eşinin kurmuş olduğu Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi'nin Genel Başkanı olarak Türk Azınlığa yıllarca hizmet etti. Bugün de partinin Onursal Başkanı olarak 'Milli Dava'ya katkısını sürdürüyor. Görev aldığı diğer sivil toplum kuruluşları kanalıyla da Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Batı Trakya Türkleri'ne katkı sağlıyor. Işık Sadık Ahmet, bütün bunları yaparken topluma örnek iki evlat yetiştirmeyi de başardı. Kızı Funda adalet için; oğlu Levent de Türkiye ile Yunanistan arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesi ve Batı Trakya Türk Azınlığı'nın kalkınması için canla başla çalışıyor. Bu çerçevede BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, eşini Türk Azınlık için şehit veren Sayın Işık Sadık Ahmet'i 'Yılın Kadını' seçmiştir. Ödül, önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle kendisine takdim edilecektir.''

HER KADIN HAK EDİYOR

Söz konusu ödülün geçen yıl '15 Temmuz Demokrasi Şehidi' Mustafa Cambaz'ın Gümülcine'ye bağlı Menetler Köyü'nde yaşayan annesi Ayşe Cambaz'a verildiği hatırlatılan açıklamada, hayatının her anı mücadele içinde geçen bütün Batı Trakyalı Türk kadınlarının ödülü hak ettiğinin altı çizildi. Açıklama, ''Kadınların '8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun'' cümlesiyle son buldu.