Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1233
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5755
Bu AyBu Ay18611
ToplamToplam1403401

osm1

Yeni başkana 'hayırlı olsun' dedik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Uzm. Dr. Ali Eminlatif Başkanlığındaki yönetimi, Batı Trakya Spor Kulübü Osmangazi Şubesi'nde hemşerileri ile bir araya geldi. Ali Eminlatif, Şube'nin yeni Başkanı Özkan Altınkol ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Batı Trakya'da yaşanan sorunlara dikkat çeken Eminlatif, bunların çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Türkiye'de sıkıntıların büyük bölümünün aşıldığına işaret eden Eminlatif, göreve geldikleri günden bu yana verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini kaydetti. Eminlatif, konuşmasını birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek noktaladı. Özkan Altınkol da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra, BTTDD Bursa Şubesi'nin çalışmalarını takdirle izlediklerini söyledi. Altınkol, Batı Trakya Türkleri'nin birlik içinde hareket etmek zorunda olduklarını vurgulayarak sözlerini noktaladı. BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş'un, derneğin faaliyetleri ile ilgili yaptığı sunumun ardından önümüzdeki günlerde yapılacak etkinliklerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

osm2