Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1240
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5762
Bu AyBu Ay18618
ToplamToplam1403408

gençler 1f

Tarihi ve kültürel yerleri gezdiler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Gençlik Kolları, İzmir'e iki günlük bir gezi düzenlendi.

Geçtiğimiz cumartesi günü saat 05.30'da Bursa'dan hareket eden 50 kişilik grup, saat 11.00'de İzmir'de oldu. BTTDD Bursa Şubesi Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ramadan Eminoğlu'nun da ailesi ile birlikte özel aracıyla eşlik ettiği grup, İzmir'de tarihi ve turistik yerlerİ ile Atatürk Müzesi'ni gezdi. Saat 17.00'de İzmir'den Selçuk'a hareket eden Batı Trakyalı gençler, gece burada bir otelde konakladı.

gezi 2

Efes Antik Kent ve Şirince turu...

Sabah 10'da Efes'e geçen heyet, saat 13.00'e kadar Antik Kenti gezdi. Daha sonra Şirince'nin güzelliklerine tanıklık eden gençler, akşam Bursa'ya hareket etti. BTTDD Bursa Şubesi Başkan Yardımcılarından Ramadan Eminoğlu, gençlerle hoş zaman geçirdiklerini belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Sırada farklı organizasyonlar var...

Derneğin Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Ali de, sırada farklı organizasyonların olduğunu ifade ederek, ''Bizlere bu imkanları sağlayan Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki Dernek Yönetimimize çok teşekkür ederiz. Bir yandan derneğimizin faaliyetlerinde onlara yardım ederken, diğer yandan Gençlik Kolları olarak bu tür faaliyetlere imza atıyoruz. Bursa'daki bütün Batı Trakyalı kardeşlerimizi aramıza katılmaya davet ediyorum. Hepimizin ortak paydayı Batı Trakya. Milli davamızın Bursa'da kenetlenme merkezi de Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği'' dedi.