Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1240
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5762
Bu AyBu Ay18618
ToplamToplam1403408

sünnet 1f

Çocuklara kitap ve top hediye ettik

Kozlukebir Belediyesi'nin 'Toplu Sünnet Şöleni' 6 Mayıs Pazar günü Domruköy'de gerçekleştirildi. Etkinlikte, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Serdar ile Disiplin Kurulu Üyesi Hasan Çakır temsil etti.

Futbol dahasındaki şölene, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif, Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş'un yanı sıra Türk azınlıktan yerel yöneticiler, dernek ve birlik başkanları ile çok sayıda Batı Trakyalı katıldı.

'Kucak dolusu selam getirdim...'

BTTDD Bursa Şubesi STK'larla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Serdar, törende yaptığı konuşmada, Bursa'dan kucak dolusu selam getirdiğini söyledi. Serdar, ''Başkanımız, köylünüz Ali Eminlatif çok istemesine rağmen aralarına yeni katılan küçük kızı Ela'nın mevlit cemiyeti nedeniyle bugün burada değil. Ben kendisine vekaleten buradayım. Başkanımızın çok özel selamlarını sizlere iletmek istiyorum'' dedi. Bu hayırlı etkinlikte insanları birlik ve beraberlik içinde görmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden Serdar, ''Başta Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum. Sünnet olan yavrularımıza ve bütün evlatlarımıza aydınlık bir gelecek diliyorum. Allah ailelerine nice mürüvvetlerini görmeyi nasip etsin'' diye konuştu.

Barsa'daki Kur'an ziyafetine davet...

Ahmet Serdar, BTTDD Bursa Şubesi olarak çalışmalarını ve sosyal faaliyetlerini hız kesmeden sürdürdüklerinin altını çizerek, katılımcıları 13 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Çiftehavuzlar'daki Geleneksel Kur'an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif programına davet etti. Ahmet Serdar, Hasan Çakır ve Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, daha sonra BTTDD Bursa Şubesi'nin hediyesi kitapları ve futbol toplarını sünnet çocuklarına dağıttı.