Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün686
DünDün888
Bu HaftaBu Hafta7151
Bu AyBu Ay21698
ToplamToplam1378300

balkan buluşması 1
Batı Trakya'dan gelen heyetle sıkı diyalog

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Stratejik Düşünce Enstitüsü'nün (SDE) işbirliğinde düzenlenen 2. Balkan Buluşması 'Tarih, Kültür ve Kimlik' başlığı altında geçtiğimiz günlerde Ankara'da gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın da birer konuşma yaptığı The Green Park Hotel'deki organizasyon, iki gün boyunca devam etti.

Balkanlar'dan ve Türkiye'den çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu oturumların finalinde katılımcılar, birlikte iftar açtı. Batı Trakya'dan Türk Azınlığı temsil eden sivil toplum kuruluşu, dernek, belediye ve siyasi partilerin başkanları ile müftüler ve akademisyenlerin katılım sağladığı zirvede, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ile Genel Sekreter İsmail Hayat tarafından temsil edildi. İkili, Batı Trakya'dan gelen heyet ve diğer katılımcılarla gelişmeleri değerlendirme fırsatı buldu.

'Önemli kazanımlar sağlanabilir'

BTTDD 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, 'Balkan Buluşması'nın verimli geçtiğini belirterek, ''Bölge için önemli kazanımlar sağlanacağını düşündüğüm bir organizasyon oldu. Orada, başta Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete olmak üzere Batı Trakya'dan gelen heyette yer alan belediye başkanları ve derneklerimizin temsilcileri ile uzun uzun değerlendirmeler yapma fırsatı bulduk. Ayrıca Bulgaristan'dan Dost Partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan ve Batı Trakya Türklerinin tek siyasi partisi DEB'in Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ile de Balkanlarda'ki son gelişmeleri konuştuk'' dedi.