Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün686
DünDün888
Bu HaftaBu Hafta7151
Bu AyBu Ay21698
ToplamToplam1378300

büyük iftar 2

Ali Eminlatif Cumhurbaşkanı ile aynı masada

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, bir grup sivil toplum kuruluşu ile birlikte 11 Haziran 2018 tarihinde 'Büyük Bursa İftarı' düzenledi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı iftarda 10 bini aşkın Bursalı birlikte oruç açtı. Çok sayıda Batı Trakyalı'nın da hazır bulunduğu iftarda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la aynı masayı paylaştı.

büyük iftar 1
Emilatif, organizasyonun ardından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Batı Trakya üzerine bir süre sohbet ettiklerini ve desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ettiğini söyledi. Erdoğan'ın da, Batı Trakya'nın ve Balkanların önemine bir kez daha vurgu yaparak, desteğin her zaman süreceğini ifade ettiğini dile getiren Eminlatif, "Ayrıca kardeş derneklerin yetkilileri ile birlikte iftara katılımından dolayı Sayın Cumhurbaşkamıza teşekkür ettik" dedi. Öte yandan organizasyonun sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edilen tabloyu geleneksel kıyafetler giymiş BTTDD Gençlik Kolları üyesi Batı Trakyalı gençler takdim etti.

büyük iftar 3