Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün681
DünDün888
Bu HaftaBu Hafta7146
Bu AyBu Ay21693
ToplamToplam1378295


gööö

Tüzen: Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Ali Eminlatif Başkanlığındaki yönetimi, bir süre önce Bursa Göç İdaresi İl Müdürlüğü görevine getirilen İsmail Fatih Tüzen'i makamında ziyaret etti.

Eminlatif, Tüzen'e hem kabullerinden dolayı teşekkür etti hem de görevinde başarı diledi. Kendisinden önceki İl Müdürü Aydın Ağzıkuru ile zor bir süreci çok iyi yönettiklerini dile getiren Eminlatif, yeni dönemde de Göç İdaresi'nde Batı Trakya Türkleri'ne hizmetin en iyi şekilde verileceği konusunda şüpheleri olmadığını kaydetti. Fatih Tüzen de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Bundan önce İl Müdürü olarak görev yaptığım Kütahya Göç İdaresi'nde Batı Trakyalı soydaşlarımızla çok iyi iletişim halinde olduk. Bursa'da da bu devam edecektir. BTTDD Bursa Şubesi işbirliğinde Batı Trakya Türkleri için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız'' ifadelerini kullandı. Ziyaretin sonunda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Bursa Göç İdaresi İl Müdürü İsmail Fatih Tüzen'e Türk kahvesi ve Kavala kurabiyesi hediye etti.