Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün779
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta4166
Bu AyBu Ay17022
ToplamToplam1401812

28 Şubat – 08 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilen Bursa Tüyap 7.Kitap Fuarın’da Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi bir stand açtı. Standımızın açılışını T.C. Gümülcine Başkonsolosu Sayın Mustafa Sarnıç, Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe, Eski Başkanlarımızdan Sayın Mustafa Dündar birlikte gerçekleştirdiler.

Çok sayıda hemşehrimizin katıldığı açılışta başkonsolosumuz Sayın Mustafa Sarnıç bu etkinliğin düzenlenmesi nedeniyle Bursa Şubesi Başkanı Av.Hakan Çavuşoğlu ve yönetici arkadaşları tebrik etti.Batı Trakyalı yazarlarımızdan Cahit Ali Osman ile Ramadan Tuban ve Gülten Ali Osman, Dr.Özkan Hüseyin, Mehmet Deli Balta, Evladı Fatihan Dergisi Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Koca açılışımıza katılan yazarlarımızdandı. Fuar süresince yoğun bir ilgi ile karşılaşan standımız bir çok entelektüel ve aydın kimsenin takdirine mazhar oldu. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği yine ilklere imza atarak Batı Trakyalı hemşehrilerimizin bu tarz bir kültürel etkinlikte temsilini başarı ile gerçekleştirdi. Standımızda açılan şeref defterini imzalayan katılımcılar bu konudaki beklenti ve temenni ve teşekkürlerini dile getirdiler. Başkonsolosumuz Sayın Mustafa Sarnıç 28 Şubat 2009 tarihinde Olay Tv Ana Haber Bültenine konuk olarak standımız konusunda ayrıntılı açıklamalarda bulundu. 29 Şubat 2009 tarihinde başkonsolosumuz Sayın Mustafa Sarnıç onuruna Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi tarafından yemek düzenlendi. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi yöneticileri ve misafir olarak gelen yazarlarımızın da katıldığı yemek gayet samimi bir ortamda gerçekleşti. Gümülcine Başkonsolosumuz Sayın Mustafa Sarnıç bu tarz etkinliklerden çok memnun kaldığını,bundan sonraki çalışmalarda da üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.