Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün9
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2289
Bu AyBu Ay15145
ToplamToplam1399935

BTTDD yönetim kurulu üyeleri her ayın ilk haftası düzenlenen kültürel etkinlikler kapsamında bu ay turist rehberi Mustafa Güleryüz tarafından Bursa’nın tarihi ve kültürel bölgeleri hakkında bilgilendirildiler.

Etkinlikler kapsamında her ay farklı konuların işlendiğini söyleyen BTTDD Başkanı Şükrü Köse “Alanlarında uzman kişiler bilgilerini bizlerle paylaşıyorlar. Biz de dernek tüzüğümüzde yer alan madde gereğince kültürel ve sosyal yapılarımızı koruyor, geçmişimizi geleceğimize aktarmak için çabalıyoruz” dedi.

 

Milli ve manevi değerlere sahip çıkma konusunda bu toplantıların büyük önem taşıdığını belirten  Köse, kendilerinin de bu etkinliklerde Bursa’nın tarihi ve kültürel miraslarını tanıdıklarını, şehir hakkında bilinmeyenleri öğrendiklerini söyledi.Bursa’nın tarihsel ve kültürel yönden çok eski ve zengin olduğunu belirten turist rehberi Mustafa Güleryüz  ise Bursa’nın her yönüyle tam bir cennet olduğunu kaydetti.

 

 

BASINA YANSIYANLAR

BURSA GERÇEK GAZETESİ

BURSA HABER GAZETESİ