Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün478
DünDün917
Bu HaftaBu Hafta1395
Bu AyBu Ay14251
ToplamToplam1399041

Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği 3. Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. 12 adayın yarıştığı listede en çok oyu alan ilk 7 kişi Yönetim Kuruluna seçilirken 3 kişi de Denetim Kuruluna seçildi. Seçimlerde 87 din görevlisi oy kullandı.

Gerçekleşen seçimde en çok oyu alan Başkan Sadık Sadık yeniden Derneğin başkanlığına getirildi. Görev dağılımının önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Seçim sonrası kısa bir açıklama yapan Başkan Sadık Sadık, “önceki dönem ve yine bu dönem bana vermiş oldukları oylarıyla güvenen üyelerimize ve çalışma arkadaşlarıma öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Dernek olarak geçmiş dönem içerisinde yapmış olduğumuz başarılı çalışmaların bu dönem de devam etmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizler din görevlileri olarak her zaman görevimizi Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığına yakışır bir şekilde yaptık ve bundan sonr ada aynı doğrultuda yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Gerçekleşen seçimlerde alınan sonuçlar şöyle:

YÖNETİM KURULU:
Sadık Sadık
Ahmet Arif Emin
Ahmet Kurt
Recep Davut
Necati Mehmet
Şerif Şerif
Ahmet Paputçu

DENETİM KURULU:
Mustafa Mustafa
Ali Molla
Hakkı Bülbül

OY SIRALAMASI ŞÖYLE:
Sadık Sadık 73
Ahmet Arif Emin 44
Ahmet Kurt 44
Recep Davut 39
Necati Mehmet 33
Şerif Şerif 31
Ahmet Paputçu 29
Şükrü Mustafa Paşa 26
Mehmet Mustafa Halil 22
Ahmet Osman 20
Hamit Salim 20
Mustafa Hüseyin 14 

 

Kaynak: Birlik Gazetesi