Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün9
DünDün1363
Bu HaftaBu Hafta2289
Bu AyBu Ay15145
ToplamToplam1399935

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin, Aralık ayı kültürel toplantısı anlamlı bir güne denk geldi. Muharrem ayının 10. günündeki aşure gününe denk gelen toplantıda, üyelere aşure ve lokma ikram edilirken, rehber Mustafa Güleryüz tarafından da Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilişi hakkında bilgilendirme yapıldı ve Kerbela şehitleri anıldı.

Osmangazi Beldiye Başkanı Mustafa Dündar'ın da katıldığı toplantıda konuşan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse, Hicri takvime göre Muharrem ayının 10. gününde dağıtılan ve Türk kültüründe ayrı bir yeri olan aşureyi üyelerle paylaşmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Milli ve manevi değerlere sahip çıkmanın önemine değinen Köse, “Birlik ve beraberliğimizi simgeleyen aşure günü tüm İslam alemi için kutsal bir gün. Biz de geleneksel hale getirdiğimiz aşure ikramımızı hemşehrilerimizle paylaşmaktan mutluyuz. Muharrem ayının ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Rehber Mustafa Güleryüz tarafından, Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmesinin İslam tarihi açısından bir dönüm noktası olduğu belirtilirken, Batı Trakyalılar anlatılanlar karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

 

FOTOĞRAFLAR