Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün779
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta4166
Bu AyBu Ay17022
ToplamToplam1401812

BTTDD Bursa Şubesi tarafından düzenlenen “Şairi Anlamak” konulu Mehmet Âkif Ersoy’u anma panelinde konuşan Araştırmacı Yazar Sipahioğlu, İstiklâl şairi Mehmet Âkif’in yaşamı boyunca zorluklar çektiği halde hiç kimse tarafından satın alınamadığını söyledi.“Âkif’in özü Kuran-ı Kerim’den geliyor” diyen Sipahioğlu, “Üzerine giyecek bir paltosu olmamasına rağmen, özü Kuran’dan gelen bir kişi olarak yazdığı İstiklâl Marşı için kendisine verilmek istenen ödülü bile reddederek, ne kadar yüce bir şahsiyet olduğunu göstermiştir” dedi.

6 AYDA KURAN-I KERİM’İ HIFZETTİ.

Âkif’in eserlerini yazarken herkesin anlayacağı bir dili benimsediğini belirten Araştırmacı Bahtiyar Sipahioğlu, Mehmet Âkif’in hayal dünyası ile ilişkilerini kesen, yazdıklarının herkes tarafından anlaşılan bir “Dil Ustası” olduğunun altını çizdi. Bahtiyar Sipahioğlu, “Mehmet Âkif Ersoy, 6 ayda Kuran-ı Kerim’i hatmeden iman şairi’dir” diye konuştu.

ÂRİF VE ÂLİM BİR KİŞİLİK

Panelin sonunda Emekli öğretmen, araştırmacı yazar Bahtiyar Sipahioğlu’na dernek adına teşekkür plaketini veren AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ise, Mehmet Âkif’in, çilelere karşı yılmayan, haksızlığa karşı boyun eğmeyen, Çanakkale’yi görmediği halde Çanakkale Destanı’nı yazan “Âlim ve Ârif” bir şahsiyet olduğunu söyledi.

ÜSTAD ÂKİF

Bursa Kent Konseyi toplantı salonundaki organizasyonun ev sahibi olan BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse ise teşekkür konuşmasında Âkif gibi şahsiyetlerin yalnızca ölüm yıldönümlerinde hatırlanmasının yanlış olduğuna dikkatleri çekti. Köse, “O, bir halk şairiydi. O, bir sınıfa mensup değildi. O, mütercim (kısa ve anlaşılması güç bir metni açıklayan) kişidir. O, bilim adamıdır. Kısacası o, tüm saydığım özellikleri taşıyan bir üstad’dır” dedi.

 

FOTOĞRAFLAR